Shopee jak Sprzedawać – możliwość rozwoju sklepu internetowego

Możliwość dokonywania zakupów za pomocą internetu jest coraz częściej wybieraną drogą przez wielu konsumentów, chcących uzyskać pożądany towar. Nic więc dziwnego, że w świecie e-commerce powstają coraz to nowsze platformy sprzedażowe pozwalające na wystawianie swoich produktów różnym sprzedawcom. Dobór zewnętrznych witryn aukcyjnych jest dużo atrakcyjniejszy dla klienta przede wszystkim dlatego, że nie musi szukać poszczególnych przedmiotów na różnych stronach internetowych, tylko wszystko, czego potrzebuje ma zebrane w jednym miejscu, a dodatkowo opatrzone atrakcyjnymi cenami, darmowymi wysyłkami i innymi korzyściami.

Jako przedsiębiorca powinieneś skorzystać z opcji udostępnienia swojego asortymentu na innych kanałach sprzedaży, co pozwoli na zwiększenie grona odbiorców, zwielokrotnienie obrotów a co za tym idzie zysków i możliwości dalszego rozwoju firmy.

Nowe kanały sprzedaży dostępne na rynku e-commerce

Jedną z najświeższych witryn służących do wystawiania produktów jest Shopee. Jak sprzedawać za pomocą platformy? Na samym początku skupmy się na jej możliwościach oraz formie współpracy. Shopee to stosunkowo młoda platforma, dostępna na polskim rynku od niedawna. Mimo niewielkiego stażu zdążyła już zyskać grono zadowolonych użytkowników, którzy cenią sobie liczne możliwości zakupowe, jakie udostępnia za pomocą strony internetowej i dedykowanej aplikacji.

Główną zaletą serwisu jest zebranie w jednym miejscu ofert polskich sprzedawców, których produkty wysyłane są w standardowym czasie kilku dni roboczych oraz zagranicznych takich jak np. Chiny, które oferują konkurencyjne ceny, natomiast czas oczekiwania na otrzymanie paczki może trwać nawet 30 dni. Ogromnym atutem, który przemawia za dokonaniem zakupów właśnie w tym miejscu jest dostępność licznych kuponów oraz darmowych wysyłek, które przyciągają tysiące użytkowników. Nic więc dziwnego, że właściciele sklepów internetowych z chęcią korzystają z możliwości połączenia swoich działań z nową opcją sprzedażową.

Shopee, jak sprzedawać własne produkty za pomocą witryny

Jeżeli poszukujesz najdogodniejszego sposobu dla nawiązania współpracy z Shopee, warto zastanowić się nad opcją integracji działań strony www i własnego sklepu internetowego za pomocą dostępnego narzędzia e-commerce, jakim jest Apilo. To nowoczesne rozwiązanie pozwala na pełną optymalizację działań zarówno z poziomu platformy, jak i zaplecza sklepu w postaci realizacji zamówień, czy chociażby aktualizacji stanów magazynowych. Bardzo przydatna funkcja jest również automatyzacja, która to pozwala na wdrożenie do własnej działalności sporych oszczędności czasu oraz kosztów ponoszonych z tytułu obsługi większej ilości zamówień, a co za tym idzie konieczności zatrudnienia dodatkowych pracowników do obsługi.

Apilo daje liczne możliwości dla wszystkich osób prowadzących sprzedaż za pośrednictwem internetu. Dużym plusem jest możliwość wykorzystania dedykowanych managerów, które ułatwiają zarządzanie sprzedażą na poszczególnych platformach i serwisach aukcyjnych. Co więcej, dostępne raporty i analizy generowane na bieżąco pozwolą na swobodne zarządzanie sprzedażą online zachowując wszelkie niezbędne standardy.

Nowoczesna forma sprzedaży została przygotowana tak, aby móc obsługiwać jednocześnie sklep internetowy oraz zewnętrzny kanał sprzedaży. Jeżeli jednak nie posiadasz zbudowanej strony internetowej lub chcesz zminimalizować ilość pracy po swojej stronie z powodzeniem możesz skorzystać z opcji integracji z hurtowaniami dropshippingowymi, które zyskują coraz większą popularność. Apilo, jako system zarządzający sprzedażą w sieci przejmuje wszelkie działania wynikające z konieczności realizacji zamówień, zamawiania kurier, czy przygotowywania niezbędnych dokumentów i umożliwia prowadzenie biznesu z dowolnego miejsca.

Decydując się na integrację Shopee z systemem Apilo możesz zyskać:

  • Możliwość obsługi wielokanałowej
  • Automatyzację sprzedaży i wysyłki
  • Przejęcie przez system kontaktu z klientem dokonującym zakupów
  • Zarządzanie poszczególnymi ofertami i cenami
  • Wsparcie techniczne biura obsługi

W celu zwiększenia ilości konsumentów i zwielokrotnienia dotychczasowej sprzedaży, warto wykorzystać Shopee. Jak sprzedawać za pomocą platformy? Wyłącznie z Apilo, dzięki któremu będziesz mógł łatwo i szybko wystawiać poszczególne oferty za pomocą przygotowanego narzędzia. Ważnym elementem jest aktualizacja złożonych zamówień w pięciominutowych odstępach, co w połączeniu z bieżącą zmianą stanów magazynowych pozwala uniknąć ewentualnych pomyłek i eliminuje konieczność ręcznego sprawdzania i aktualizacja danych.

System Apilo, jako nowoczesne narzędzie e-commercowe do zarządzania sprzedażą online proponuje ciekawe udogodnienia pozwalające na sprawne i bezproblemowe prowadzenie biznesu nawet w przypadku gwałtownego wzrostu sprzedaży. Możliwość przechwytywania poszczególnych zamówień, drukowanie etykiet, zamawianie właściwego kuriera oraz poinformowanie klienta o postępach realizacji zamówienia powoduje, że w przypadku prowadzenia działalności opartej na korzystaniu z własnych magazynów twoim obowiązkiem jest jedynie zapakowanie towaru i naklejenie przygotowanych dokumentów.

Nowe możliwości biznesowe z wykorzystaniem systemu Apilo

Jeżeli zamierzasz stale rozwijać swoją działalność i chcesz pozyskiwać nowych klientów jedynym rozwiązaniem jest poszerzenie sprzedaży o nowe kanały i sposoby dystrybucji towaru. Zwiększenie ilości miejsc sprzedażowych znacznie ułatwi sposobność dotarcia do nowych, potencjalnych odbiorców, którzy do tej pory nie mieli okazji trafić na twoją ofertę. Aby sprawnie zarządzać większą ilością zamówień składanych za pomocą różnych serwisów, wykorzystaj system Apilo, który pozwoli ci zachować dotychczasowy poziom realizowanych usług.

Co więcej, możliwość bieżącego kontaktu ze wsparciem technicznym za pomocą chatbota, maila lub drogą telefoniczną pozwoli ci na natychmiastowe rozwiązywanie ewentualnych problemów pojawiających się w trakcie pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj