Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty stała się świeżo bardzo modnym nurtem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na zrobienie konkretnych zabiegów retuszujących ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie spowodowało, że tworzy się więcej gabinetów medycyny estetycznej, w związku z tym ceny są zdecydowanie bardziej konkurencyjne. Dzięki temu procesowi obecnie nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować urodowe ulepszenia. Wielokierunkowość tychże zabiegów też jest szeroka. Są takie zabiegi, które bezapelacyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych tuż w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do każdej z warstw skóry mają możliwość dostać się kompozycje czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na wprowadzaniu do wewnątrz skory kompozycji czynnych za pomocą fal radiowych; wykonuję się także mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -proces bardziej skomplikowany, wykonywany za sprawą igły; bazuje na podaniu związków2 aktywnych za pomocą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Zwykle nazywana często mikro peelingiem. To proces automatycznego ścierania naskórka z udziałem konkretnie kontrolowanego pasma mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który ściera, wzbogaca w tlen i umacnia skórę, a uzupełniająco ożywia wytwarzanie kolagenu. W rezultacie czego usprawnia uwolnienie się od problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję segreguje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i delikatną, a również dla alergików (podczas zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna droga; tlen dodatkowo zwęża naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i stopuje rozwój bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji rekomenduje się stosować przy aktywnym trądziku, a ponadto w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg polega na wypełnianiu i formowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego wyniku. Jest to popularny proces, zajmujący zwykle biorąc w to wywiad wstępny z pacjentem od niecałej godziny do godziny. Wyniki pozostają od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Efekty działania botoksu wypraktykowały najprzód neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki pojawiają się z dużej działalności mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy otrzyma odpowiedni impuls z włókna nerwowego. W skutek gdy wstrzyknięty będzie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, a przez co nie wystąpią zmarszczki. Wynik utrzymuje się ok. pół roku.

Przy użyciu botoksu można pomniejszyć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W rezultacie użycia botoksu jest możliwość ożywić włosy.

Liposukcja

To zabieg likwidowania dodatkowego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją by zmniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Bynajmniej nie zawsze staje się to dostateczne, przy znacznej nadwadze niezastąpiona jest także lipektomia (skasowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj