pompa oleju hydraulicznego

Pompa do oleju hydraulicznego jest specjalistycznym elektronicznym urządzeniem, które służy do szybkiego i skutecznego przepompowywania różnego rodzaju cieczy. Zazwyczaj pompy do oleju hydraulicznego stosuje się również do przepompowywania olejów silnikowych, przekładniowych, a także innych cieczy, które wykazują się podobnymi właściwościami. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim smary, a także oleje przepracowane.

Pompa do oleju hydraulicznego – charakterystyka urządzenia

Pompy do oleju hydraulicznego przeznaczone są do pracy w odpowiednim zakresie temperatur. Dolna granica temperatury to zazwyczaj około minus 10 stopni Celsjusza. Jeśli chcielibyśmy przepompować olej hydrauliczny poniżej dolnego zakresu temperatury, może być to dość problematyczne. Albowiem w niższych temperaturach gęstość płynu który chcemy przepompować może znacznie wzrosnąć. Stąd też skuteczność całego procesu może zostać się znacznie zaburzona. Natomiast przepompowywanie oleju hydraulicznego powyżej górnego zakresu temperaturowego może spowodować spadek ciśnienia płynu hydraulicznego, co może w konsekwencji wpłynąć na spadek jego lepkości.

Pompy do oleju hydraulicznego mogą stać się nieefektywne lub nawet katastrofalnie zawieść z powodu użycia niewłaściwego rodzaju płynu hydraulicznego. Skąd wiadomo, czy używamy odpowiedniego rodzaju płynu do pompy hydraulicznej? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, w tym typu pompy, jej maksymalnej temperatury roboczej, maksymalnego ciśnienia roboczego, a nawet rodzaju materiału, z którego wykonane są uszczelki pompy.

Układ tankowania

Oczywiście pompa do oleju hydraulicznego wchodzi w skład całego zestawu różnego rodzaju urządzeń, które służą do przepompowywania paliwa, czy też olejów z jednego zbiornika do drugiego. W skład takiego zestawu wchodzą oprócz pompy przede wszystkim przepływomierze, a także pistolety. Przepływomierz to bardzo precyzyjne urządzenie zarówno analogowe jak i też cyfrowe, dzięki któremu jesteśmy w stanie precyzyjnie określić ilość przesłanego oleju.

Tego rodzaju układy tankowania znajdują zastosowanie przede wszystkim różnego rodzaju przedsiębiorstwach, a także w gospodarstwach rolnych. Ważne jest jednak, aby zaopatrując swoją firmę w odpowiedni system tankowania, korzystać tylko i wyłącznie z urządzeń dostarczanych przez uznanych na rynku producentów. Wówczas mamy pewność, że będziemy dysponowali układami tankowania najwyższej jakości, które będą zupełnie bezawaryjne i zapewnią nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a także precyzji przesyłania czy to paliw, czy też olejów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj