Slow life

Slow Life to życie, w którym masz czas na wszystkie rzeczy, które mają największe znaczenie. Życie, w którym robisz więcej tego, co przynosi radość, szczęście i spełnienie, a mniej tego, co cię stresuje. Życie, w którym delektujesz się prostymi przyjemnościami i masz czas na budowanie znaczących relacji z innymi. Życie, w którym nie jesteś uwięziony w ciągłym cyklu zajętości, ale masz czas dla siebie, aby odkryć, co cię pasjonuje. Życie, w którym masz czas na relaks i nie czujesz, że zawsze jesteś w tyle. Życie, w którym możesz naprawdę docenić i cieszyć się obecną chwilą, a nie ciągle myśleć o przyszłości lub przeszłości.

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, prawdopodobnie chciałbyś zwolnić i uprościć swoje życie. Kiedy ścigamy się od jednej rzeczy do drugiej, trudno jest zauważyć małe rzeczy, które sprawiają, że życie jest przyjemne. Spójrzmy prawdzie w oczy. Świat, w którym dziś żyjemy, to szybkie tempo. Wszystko polega na tym, aby iść szybciej i robić więcej. Jesteśmy w ciągłym ruchu i nie mamy czasu, aby cieszyć się tym, co naprawdę ważne. Dlaczego więc nie podjąć świadomego wysiłku, aby zwolnić, uprościć i cieszyć się życiem? To takie ważne, aby raz na jakiś czas odłączyć się od zgiełku życia. To pomoże ci docenić małe rzeczy w życiu i żyć mniej stresującym, bardziej spełnionym życiem.

Skup się na życiu w chwili obecnej

Często tak się łapiemy na myśleniu o przeszłości i przyszłości, że zapominamy naprawdę cieszyć się chwilą obecną. Przeszłość minęła, a przyszłości jeszcze nie ma. Więc wykorzystaj w pełni ten moment poprzez bycie obecnym i docenienie tego, co masz w swoim życiu właśnie teraz.

 • Spędzaj czas na rzeczach, które naprawdę mają znaczenie. Zapytaj siebie, co przynosi ci radość w życiu. Następnie znajdź czas na te rzeczy, ponieważ są to rzeczy, które mają znaczenie.
 • Uprość swoje życie. Szukaj sposobów na uproszczenie swojego życia poprzez ograniczenie rzeczy, które cię stresują i przynoszą niewiele radości lub wartości. Jednocześnie wygospodaruj czas na rzeczy, które mają dla Ciebie znaczenie.
 • Odłóż telefon. Ciągła potrzeba sprawdzania naszych telefonów tworzy fałszywe poczucie pilności. Odłóż telefon i znajdź czas, aby naprawdę cieszyć się tym, co robisz.
 • Nie porównuj się z innymi. Unikaj porównywania się do innych i „idealnych” żyć, które widzisz w mediach społecznościowych. Zamiast tego skup się na ulepszaniu swojego życia i na byciu bardziej życzliwą, łagodniejszą osobą.
 • Spróbuj się zrelaksować. Nie ma wstydu w odprężeniu i zrobieniu sobie przerwy raz na jakiś czas.
 • Zrób przegląd samoświadomości. Po pierwsze, musisz być świadomy sposobu, w jaki prowadzisz swoje życie. Podejmij świadomy wysiłek, aby zmienić sposób, w jaki żyjesz, będąc świadomym swoich myśli, słów i działań.
 • Wyłącz swoje powiadomienia. Połóż kres niepotrzebnym rozproszeniom, wyłączając wszystkie zbędne powiadomienia. Jeśli musisz być dostępny, gdy jesteś w pracy, włącz powiadomienia. Ale w wolnym czasie ustawiaj swoje urządzenia w trybie cichym, aby uniknąć niepotrzebnych rozproszeń i skupić się na tym, co jest dla ciebie najważniejsze.
 • Miej więcej „czasu dla mnie”. Bądź dla siebie miły i miej czas tylko dla siebie. Zrób sobie przerwę od gorączkowego, szybkiego życia i zrób coś, co cię relaksuje i uszczęśliwia.
 • Staraj się być bardziej obecny. Zamiast zawsze myśleć o przeszłości lub przyszłości, skup się na byciu obecnym w danej chwili.
 • Spędzaj więcej czasu na robieniu rzeczy, które mają znaczenie. Zamiast zawsze pędzić, aby zrobić rzeczy, poświęć czas na rzeczy, które mają dla ciebie największe znaczenie.
 • Zrób sobie przerwę od mediów społecznościowych.

Joga Lifestyle to blog tworzony przez miłośników slow life oraz tematów pokrewnych,
związanych z dietą, zdrowiem, podróżami i work-life ballance. – https://jogalifestyle.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj