Podniebne przygody

Loty balonem, samolotem, skoki na bungee czy skoki z wieży; te powietrzne atrakcje to niezapomniana, podniebna przygoda stwarzająca wyjątkowe wspomnienia. Taka przygoda to wyjątkowy pomysł na prezent dla przyjaciela, ukochanej osoby czy dla samego siebie. 

Pierwszy lot w historii odbył się w 1903 roku, był to wyczyn braci Wright. Lot pierwszym samolotem trwał około 12 sekund, przeleciał 36 metrów. W roku 1908 odbył się pierwszy lot z pasażerem na pokładzie samolotu. Dziś loty samolotem są powszechne, bezpieczne i stosunkowo tanie. 

Widokowy lot balonem 

Lot balonem, to jeden z wielu sposobów, aby unieść się w powietrze. Jest uznany za najbezpieczniejszy, piloci balonów są doświadczeni i certyfikowani. Sprzęt, na którym odbywają się loty, jest bezpieczny i regularnie sprawdzany, posiada unijne certyfikaty. Loty odbywają w sprzyjających warunkach atmosferycznych. 

Jak wygląda lot balonem? 

Sam lot trwa około jednej godziny, razem z przygotowaniami należy przygotować jakieś 3-4 godziny czasu wolnego. 

  • podniebna przygoda zaczyna się od ustalenia daty startu, jeśli warunki tego dnia okażą się nieodpowiednie, lot zostanie odwołany i przełożony na kolejny możliwy termin;
  • następnie w umówionym miejscu następuje rozłożenie powłoki balonu i napełnienie jej gorącym powietrzem, trwa to około jednej godziny;
  • lot balonem. Czas tej podniebnej przygody wynosi około jednej godziny; 
  • po locie balon należy złożyć, trwa to godzinę; 
  • powrót do miejsca, z którego odbywał się start. 

Inne sporty powietrzne

Innym popularnym sportem są skoki na bungee, jest to rozrywka dla odważnych. Przed skokiem wykonywane jest szkolenie. Linka, do której przywiązywany jest śmiałek, może utrzymać 3500 kg, jest zabezpieczona taśmą, co uniemożliwia zerwanie lub rozciągnięcie. Ten sport nie jest zalecany ludziom, którzy cierpią na choroby serca, epilepsję, schorzenia kręgosłupa. 

Mniej inwazyjny od skoku na bungee jest lot paralotnią. Jest to wózek lub siedzisko z płatem nośnym. Posiada też silnik, który wydłuża czas lotu, jeżeli dojdzie do awarii, to lot nadal jest wykonywany. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj