Czym jest dropshipping i jak wybrać odpowiednią hurtownię do współpracy?

Wśród pomysłów na biznes prowadzony z domu i przy minimalnej inwestycji niemal zawsze wymieniany jest sklep internetowy na zasadzie dropshippingu. Ten model biznesowy pozwala na stworzenie sklepu internetowego, oferującego klientom tysiące produktów, których nie posiadasz w magazynie czy w innym miejscu. Przeczytaj, czym charakteryzuje się dropshipping. Być może to pomysł na dochodowy biznes właśnie dla Ciebie.

Co to jest dropshipping i jak wygląda prowadzenie sklepu internetowego na tej zasadzie?

Aby łatwiej zrozumieć, o co chodzi, wyobraź sobie, że w twoich planach jest otwarcie sklepu z bielizną, jednak nie posiadasz środków pieniężnych na zakup towaru. Ze wsparciem przychodzi wówczas hurtownia bielizny mazowieckie . Dropshipping to model logistyczny, w którym, w oparciu o umowę pisemną bądź ustną, w sklepie internetowym prezentowane są produkty współpracujących ze sklepem podmiotów, np. bielizna damska i inne. W momencie złożenia zamówienia przez klienta, produkt kupowany jest od współpracującej hurtowni bielizny a zamówienie wysyłane jest za pośrednictwem firmy kurierskiej z magazynu klienta bezpośrednio do klienta.

Nie musisz zatem posiadać środków pieniężnych na zakup np. bielizny męskiej czy biustonoszy Warszawa. Kupujesz produkty pojedynczo dopiero wówczas, gdy kupi je klient. Posiadane środki inwestujesz w stworzenie sklepu internetowego, wprowadzenie i opisanie produktów oraz jego reklamę. Warto też rozejrzeć się na rzetelnymi partnerami biznesowymi.

Jak wybrać odpowiednich kontrahentów do współpracy?

Twoim partnerem biznesowym w dropshippingu powinna być firma, która fizycznie posiada wyprodukowany lub importowany towar w magazynie. Pamiętaj, że importer lub producent będzie w stanie zaoferować Ci lepsze warunki finansowe w przypadku pojedynczych, ale częstych zakupów, niż pośrednik. Warto przed nawiązaniem współpracy upewnić się, czy taki model biznesowy będzie dla Ciebie opłacalny. Niektóre firmy uzyskanie rabatu uzależniają od tzw. minimum logistycznego, czyli pewnej minimalnej ilości towaru, który należy z góry zakupić, aby otrzymać na niego atrakcyjną cenę. Jeśli zatem planujesz nawiązać współpracę z hurtownią rajstop z Warszawy, sprawdź, czy możliwa będzie satysfakcjonująca współpraca na zasadzie dropshippingu.

Warto ponadto uściślić szczegóły dotyczące wysyłki. Zdarza się, że w przypadku chęci korzystania z własnego kuriera, hurtownik nalicza dodatkową opłatę. Jednak ten sposób daje Ci kontrolę nad stanem wysyłek oraz umożliwia realizację zamówień z opcją płatności gotówką przy doręczeniu. Nie każdy kontrahent zgadza się na takie rozwiązanie, jest to więc kolejny temat do omówienia przed rozpoczęciem współpracy.

To tylko przykładowe zagadnienia związane z dropshippingiem. Jak do każdego przedsięwzięcia, warto się do niego dobrze przygotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj