Oświetlenie LED w przemyśle – co warto wiedzieć?

Oświetlenie hal przemysłowych jest ważnym elementem wpływającym na warunki pracy i wysokość kosztów eksploatacyjnych obiektu. Zobacz, co warto wiedzieć o oświetleniu LED wykorzystywanym w branży przemysłowej.

Zarządzaniem przedsiębiorstwem wymaga dużego nakładu pracy oraz finansów, dlatego ważne jest szukanie rozwiązań pozwalających na oszczędności związane z prowadzeniem firmy.  Jednym ze źródeł umożliwiających obniżenie kosztów jest zastosowanie funkcjonalnego oświetlenia LED, pozwalającego na ograniczenie zużycia energii elektrycznej o 80-90% w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym. Lampy LED mają wysoką wydajność świetlną oraz długą żywotność, osiągającą około 50 000 nieprzerwanego świecenia.

Modernizacja oświetlenia dużych powierzchni takich jak magazyny, hale, stadiony czy parkingi przynosi duże oszczędności, które przedsiębiorstwo może wykorzystać na inne potrzeby. Technologia LED to jedna z najszybciej rozwijających się technologii oświetleniowych. Dzięki wykorzystaniu systemów zabezpieczających lampy LED mogą pracować nawet w trudnych warunkach przy zachowaniu najwyższych standardów światła.

Oświetlenie LED w miejscu pracy

Oświetlenie LED w miejscu pracy

Światło w miejscu pracy

Wymianę lub instalację oświetlenia należy zacząć od przygotowania projektu oświetleniowego uwzględniającego powierzchnię oraz przeznaczenie pomieszczenia. Wysokie hale i magazyny wymagają zastosowania lamp do światła ogólnego oraz miejscowego. Miejsca pracy wymagają zapewnienia szczególnej widoczności. Światło o odpowiednim natężeniu oraz barwie zapewniają pracownikom bezpieczeństwo, a także pozwalają osiągnąć większą wydajność oraz komfort podczas wykonywanych obowiązków.  

Światło w miejscu pracy powinno spełniać normy i przepisy dyktowane przez prawo. Oświetlenie przemysłowe LED pozwala osiągnąć wysokiej jakości światło oraz zmniejszyć zużywanie energii.  Diody ledowe nie męczą wzroku i nie powodują efektu olśnienia. Dodatkowo natężenie światła w LED’ach można dowolnie regulować, w zależności od warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Oświetlenie LED w hali magazynowej

Oświetlenie LED w hali magazynowej

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań

Oświetlenie przemysłowe LED chętnie korzysta z nowinek technologicznych, które pozwalają na stworzenie inteligentnych systemów oświetleniowych. Dużym powodzeniem cieszą się lampy z czujnikami ruchu i zmierzchu. Ta funkcjonalność sprawdza się w przypadku rozległych hal magazynowych, po których pracownicy poruszają się wózkami widłowymi. Wówczas światło uruchamia się w miejscu, gdzie wykrywany jest ruch. Pozwala to zaoszczędzić energię i znacznie obniżyć rachunki za prąd, a przy tym jest bardzo wygodne.

Nowoczesne systemy oświetleniowe pozwalają na programowanie czasu pracy w różnych trybach i zarządzanie nimi z poziomu smartfona.

Lampy z czujnikiem ruchu w miejscu pracy

Lampy z czujnikiem ruchu w miejscu pracy

Oświetlenie uliczne

Z podobnych rozwiązań korzysta się w oświetleniu ulicznym. Współczesne oświetlenie uliczne LED jest bardzo rozwinięte technologicznie. Niektóre lampy korzystają z własnych źródeł energii. Wbudowane panele fotowoltaiczne oraz turbiny wiatrowe mają za zadanie magazynować energię pozyskaną z surowców odnawialnych i przetwarzać ją na energię elektryczną. Ponadto lampy mają specjalne systemy ogrzewania, które umożliwiają im pracę w nawet najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych (nawet w temperaturze sięgającej -40℃). Oświetlenie uliczne LED ma szerokie zastosowanie, służy do oświetlania dróg, terenów przemysłowych, parkingów, parków, a nawet stadionów.

Podczas wyboru lamp przemysłowych należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, konstrukcję opraw oraz wykorzystane komponenty. Wysokiej klasy oprawy gwarantują dobrą jakość światła i minimalizują zużycie oraz częstotliwość serwisowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj