O co pytać przed zamówieniem systemu jednego klucza?

System jednego klucza cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród właścicieli prywatnych domów, jak i budynków usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu systemu jednego klucza w swoim obiekcie należy dokładnie zapoznać się ofertami dostępnymi na rynku i wybrać profesjonalną firmę. Ale na co zwrócić uwagę wybierając wykonawcę i poszczególne elementy systemu? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Jak wybrać dostawcę systemu jednego klucza?

Oczywiście podstawą jest to, żeby firma była sprawdzona i zaufana. Zwróć uwagę na to, jak długo dana firma funkcjonuje na rynku, jakie ma opinię w branży, czy można powiedzieć że jest ekspertem itp. Osoby, które oferują tego typu usługi powinny być wpisane na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, co stanowi gwarancję rzetelności dla Klienta, który powierza specjaliście kody do swoich wkładek. Przy okazji warto wybrać firmę, z którą dobrze Ci się rozmawia i miło współpracuje, bowiem zlecenie nie kończy się na przekazaniu klucza. Wszelkie późniejsze konfigurację systemu i zmiany wprowadzane są przez tego samego usługodawcę, więc wasza współpraca będzie długotrwała.

Certyfikat zgodności z normami bezpieczeństwa

Wybierając produkty do systemu jednego klucza warto zorientować się, czy producent gwarantuje certyfikat zgodności wydany przez uprawnioną do tego instytucję. Na chwile obecną, najwyższa klasa bezpieczeństwa wynosi 6 i oznacza najlepszą odporność na włamania.

Produkty 6-zapadkowe najwyższej jakości

Przed zakupem wkładki na jeden klucz należy sprawdzić czy sprzedawca ma w ofercie produkty z sześcioma zapadkami. Jest to bardzo ważne, ponieważ 6-zapadkowa wkładka umożliwia dowolną rozbudowę systemu, ale to nie wszystko. Tylko ten typ produktu będzie spełniał najwyższe wymogi bezpieczeństwa nawet w sytuacji wprowadzenie nowej normy wkładek.

Jeden klucz chroniony przed nieautoryzowanym dorabianiem

Producenci kluczy do systemu master key powinni zapewniać patent ochronny dla wyprodukowanego egzemplarza, który gwarantuje brak możliwości nieautoryzowanego dorobienia duplikatu kupionego przez Ciebie klucza. W celu uzyskania lepszej ochrony jednego klucza, producenci mogą również umieścić w części dekodującej zamek znak towarowy, który gwarantuje bezterminowe zabezpieczenie. Przedstawione rozwiązanie nie zapobiegną co prawda samemu faktowi dorobienia klucza, ale umożliwiają dochodzenia swoich praw na drodze sądowej.

Wkładki o budowie modułowej

Warto wybierać produkty o budowie modułowej, czyli klucze o przekroju litery V charakteryzujące się 3 mm grubości. Tak opracowany klucz jest nie do podrobienia, ponieważ nie da się go dobrze naciąć bez dostępu do maszyny posiadającej specjalne szczęki. Ponadto dobrze, jeśli klucze posiadają ruchome bądź magnetyczne elementy, które stanowią swego rodzaju, technologiczne potwierdzenie niepodrabialności na maszynach służących do wycinania profili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj