Nowe mieszkanie w Krakowie

Mieszkanie w dużym mieście ma swoje wady i zalety. Bardzo specyficznymi miejscami do osiedlania się są miasta o zabytkowych centrach. Jednym z nim jest Kraków. Jest to wspaniałe, piękne miasto o długiej, interesującej historii i niepowtarzalnej atmosferze. Świadczy o niej mnóstwo zabytków.

Czy warto zamieszkać w Krakowie?

Miłośnicy historii z pewnością znajdą tutaj mnóstwo zajęć. Podobnie jak pasjonaci życia kulturalnego. Kraków to zdecydowanie kulturalne centrum Polski. Historyczne centrum miasta – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – spełnia jednak głównie funkcje: edukacyjną, naukowa, kulturalną, usługową i turystyczną. Funkcja mieszkaniowa koncentruje się w największym stopniu w osiedlach położonych z dala od centrum, w okolicach rynku zamieszkuje coraz mniej ludzi. Nic w tym dziwnego. Warunki do życia zdecydowanie są lepsze na obrzeżach, niż w centrum. Nie ma problemów z pozwoleniem na poruszanie się samochodem, czy znalezieniem miejsca do parkowania.

Jednocześnie miejsca te są bardzo dobrze dostępne pod względem komunikacyjnym. Można do nich dojechać własnym samochodem, tramwajem, czy autobusem. Komunikacją miejską bez problemu można też dostać się do centrum. Nie spotykamy też tłumów hałaśliwych turystów. Jakość mieszkań jest też zdecydowanie na wyższym poziomie, niż w starych kamienicach, które najczęściej wymagają remontu. Niższe są koszty ogrzewania. Jednocześnie pozostajemy mieszkańcami Krakowa. Na obrzeżach miasta można zamieszkać w nowym, komfortowym mieszkaniu, które nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Można? No właśnie. Czy w historycznym mieście jest jeszcze miejsce na nowe budownictwo?

Nowe mieszkania w Krakowie

Czy rynek nieruchomości w dawnej stolicy Polski oferuje nowe mieszkania? Kraków ma bardzo dużą powierzchnię administracyjną. Obecnie w jego granicach znajduje się osiemnaście dzielnic – od Starego Miasta po Nową Hutę. Deweloperzy z powodzeniem znajdują więc tereny do budowy nowych osiedli. Nie ma żadnego problemu z zakupem nowego mieszkania na rynku pierwotnym w atrakcyjnej lokalizacji. Nowe mieszkania w Krakowie to przede wszystkim nowe osiedla, które powstają jako spójna, zorganizowana i dobrze zaplanowana przestrzeń do życia. Na ich terenie powstają sklepy, punkty usługowe, place zabaw, miejsca wypoczynku.

A wszystko to w niewielkiej odległości od prestiżowego centrum miasta. Niestety planując zakup nowego mieszkania w Krakowie trzeba się liczyć z niemałym wydatkiem – ceny za metr kwadratowy nowego mieszkania zaczynają się od około 10 tysięcy złotych. Jednak w porównaniu z cenami w centrum nie są to wygórowane kwoty. Za metr kwadratowy na Starym Mieście trzeba zapłacić ponad 18 tysięcy złotych – czyli prawie dwa razy więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj