Jak można zostać agentem nieruchomości?

Nadchodzi taki czas w życiu człowieka, kiedy zaczyna on szukać najlepszej drogi dla samego siebie. Wybiera najbardziej interesujący go zawód i zaczyna szkolić się w tym kierunku. Jednym z popularnych prac jest praca w biurze nieruchomości. Osoba, która chciałaby zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, nie musi kończyć specjalistycznych studiów, ani spędzić lat nad książkami. W takim razie, co trzeba zrobić, aby zacząć pracę w tym zawodzie?

Obowiązki agenta nieruchomości

Zanim zostanie podjęta decyzja o wyborze tej ścieżki kariery, należy dowiedzieć się nieco więcej o obowiązkach agenta nieruchomości. Do jego głównych zadań należy prezentowanie nieruchomości na sprzedaż oraz wynajmu, opracowywanie ofert dla kluczowych klientów oraz pozyskiwanie nowych mieszkań, lokali usługowych oraz domów jednorodzinnych na sprzedaż. Ponadto wielu agentów nieruchomości w swoich obowiązkach posiada stałe pozyskiwanie nowych klientów dla biura. Bez dwóch zdań jest to praca dla osób wyjątkowo komunikatywnych i nieposiadających trudności w nawiązywaniu nowych relacji.

Niezbędne wykształcenie

Zastanawiając się nad tym, jak zostać pośrednikiem nieruchomości, często w głowie pojawia się pytanie- a co z wykształceniem kierunkowym? Dobra wiadomość jest taka, że praca, jako agent nieruchomości wymagania ma dość duże, natomiast studia, w tym przypadku, są zbędne. Za to szkolenia związane ze sprzedażą, pozyskiwaniem klientów oraz umiejętnościami interpersonalnymi- mogą okazać się kluczowe w zawodzie agenta nieruchomości.

Warto wiedzieć, że licencja pośrednika nieruchomości nie jest wymagana, już od paru dobrych lat, a dokładnie od 2013 roku. Została ona wycofana ze względu na deregulację tego zawodu. Natomiast zainteresowani tematem, jak zostać agentem nieruchomości, powinni dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Z wielu powodów, jest ona obowiązkowa.

Wymagania, aby praca przebiegała sprawnie

Jeśli agent chce, aby jego codzienne obowiązki były sprawnie i dobrze wypełniane, to powinien spełniać kilka wymagań, które narzucane są przez rekruterów biur nieruchomości. Przede wszystkim kandydat powinien mieć wykształcenie co najmniej średnie, prawo jazdy kat.B oraz posiadać wiedzę z zakresu najpopularniejszych programów biurowych, takich jak Word i Exel. Mile widziane jest zainteresowanie rynkiem nieruchomości i specjalistyczna wiedza, dotycząca cen mieszkań oraz ziemi. Ponadto przyszłemu agentowi przydadzą się dobrze rozwinięte umiejętności sprzedażowe i łatwość w nawiązywaniu relacji z ludźmi. Należy pamiętać, że agenci pracują na stawkach prowizyjnych, a więc od ich rozwoju zależy miesięczna kwota, przelewana na konto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj