Mieszkanie w Radomsku - zamieszkaj w mieście blisko natury

Dlaczego warto zamieszkać w Radomsku? To pytanie zadaje sobie całkiem sposób osób, w tym agentów nieruchomości, ale też mieszkańców Łodzi, Częstochowy, a nawet Krakowa zmęczonych miejskim pędem życia. Radomsko wydaje się być idealną alternatywą. Sprawdź z nami – dlaczego.

Mieszkania w Radomsku – Twoje centrum świata z dala od zgiełku

Radomsko to małe, niepozorne miasto położone w samym sercu Polski. Dla zmęczonych wielkomiejskim życiem może się okazać idealną okazją do zamieszkania w spokojniejszym miejscu, bliżej natury i jednocześnie bez konieczności rezygnowania z atrakcji, jakie oferuje miasto. Mieszkanie w mieście ma swoje zalety – wszystkie usługi, szkoły, przedszkola, szpitale są na wyciągnięcie ręki. Sklepy, w których można zrobić zakupy nie ograniczają się do starych “gieesów” przerobionych na popularną sieciówkę oraz dyskontu. Równocześnie życie płynie tu dużo spokojniej niż w większych miastach takich jak Częstochowa czy Łódź. Warto więc przejrzeć oferty w Internecie pod hasłem „mieszkania Radomsko” i sprawdzić, jak atrakcyjne są tam ceny zakupu nieruchomości.

Dlaczego warto szukać mieszkania w Radomsku?

Przede wszystkim Radomsko to miasto położone idealnie dla każdego, zmotoryzowanego człowieka. Mieszkanie praktycznie w bezpośrednim sąsiedztwie Jury Krakowsko – Częstochowskiej, która od Radomska oddalona jest o przysłowiowy rzut beretem, bo tylko około 30 kilometrów. Jedna z najciekawszych atrakcji Jury, czyli Pałac Raszyńskich w Złotym Potoku oddalony jest od Radomska o około 46 kilometrów. To daje świetną okazję do weekendowych wycieczek samochodowych lub rowerowych. W bliskim sąsiedztwie znajduje się także zamek w Olsztynie, skałki wspinaczkowe i wszystko, co w Jurze najwspanialsze – morze zieleni i święty spokój oraz moc atrakcji turystycznych na wyciągnięcie ręki. Czy to nie jest warte każdych pieniędzy?

Mieszkanie w Radomsku – idealne dla niezależnych przedsiębiorców

Jest też jeszcze jedna kwesta, dla której rubryka „mieszkania Radomsko” może się okazać atrakcyjniejsza, niż myślisz. Radomsko leży bowiem w doskonałym punkcie komunikacyjnym. Dojazd do Łodzi zajmuje półtorej godziny (88 kilometrów), dojazd do Krakowa to dwie i pół godziny (135 kilometrów), do Częstochowy – około 40 minut (42 kilometry), a do Warszawy niecałe dwie i pół godziny (180 kilometrów). Czyż to nie jest idealne miejsce do zamieszkania z dala od miejskich niedogodności, hałasu, korków, smogu i wieczornych imprez studenckich? Błyskawicznie dojedziesz wszędzie tam, gdzie znajdą się klienci, bliskość autostrady A1 to jedna z najważniejszych zalet tej lokalizacji. Na wakacje też nie będziesz mieć daleko – 6 godzin drogi autostradą i jesteś w Gdańsku nad naszym wspaniałym, polskim morzem.

Mieszkanie w Radomsku – wady i zalety

Choć Radomsko jest ciekawie położone, ma ono także swoje wady. Jest to bardzo stare miasto, którego historia sięga aż XIII wieku. Tak naprawdę jest to jedno z najstarszych miast w Polsce. Historyczne centrum ma ciekawą architekturę i całe mnóstwo kościołów. Radomsko co roku organizuje cały szereg różnych wydarzeń kulturalnych, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Piękna, zielona okolica powoduje, że powietrze jest tutaj wyjątkowo czyste, do tego stopnia, że zaleca się zamieszkanie tam osobom z chorobami układu oddechowego. Nie brak tu też nowoczesnych sklepów, restauracji i lokalnych kawiarni, w których można odpocząć po spacerze, umówić się ze znajomymi na kawę lub poczytać książkę – całkiem jak w każdym większym miasteczku. Przeprowadzając się tutaj, nie musisz więc ewidentnie bać się nudy.

Czy mieszkanie w Radomsku może mieć jakieś wady? No cóż… jeśli nie lubisz małych miasteczek, może być dla Ciebie dokuczliwy fakt, że mieszkańców jest tu tylko około 45000. Miłośnicy dużych miast, które nigdy nie śpią, mogą czuć się tu nieswojo. Nie każdy lubi taki spokój i sąsiedzką, kulturalną atmosferę. Choć mieszkańcy słyną z gościnności, małe miasta trzeba po prostu lubić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj