Wdrożenia odpowiednich rozwiązań magazynowych – regały paletowe i wspornikowe

Planując zakup, budowę lub rozbudowę hali magazynowej, należy mieć na uwadze odpowiedni dobór rozwiązań, które usprawnią procesy związane z wykorzystaniem tej przestrzeni. Oprócz samej powierzchni magazynowej istotne będzie m.in. wyposażenie, a w szczególności regały. Jakie rozwiązania będą odpowiednie?

Jakie regały wybrać?

Planowanie budowy hali magazynowej powinno zaczynać się przede wszystkim od wyznaczenia odpowiedniej powierzchni do składowania. Niezbędne będą między innymi regały, które muszą być dostosowane pod kątem charakterystyki oraz gabarytów przechowywanych towarów. Wybór odpowiednich produktów pozwoli nie tylko usprawnić procesy magazynowe, lecz także w stu procentach wykorzystać dostępną przestrzeń – również pod względem wymiarów pionowych. Jakie zatem regały warto wybrać? Wyróżniamy kilka różnych rodzajów takich rozwiązań – najczęściej wykorzystuje się regały paletowe i wspornikowe. Obydwie z tych propozycji można znaleźć w ofercie różnych firm zajmujących się wyposażeniem magazynowym, takich jak Logimax.

Czym charakteryzują się regały paletowe?

Regały paletowe to jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w różnych magazynach, bez względu na branżę. Cechują się one prostą, ale bardzo wytrzymałą konstrukcją, której zaletą jest uniwersalność oraz łatwa konfiguracja. Oznacza to, że można je swobodnie modyfikować pod kątem charakteru magazynu, dzięki czemu zapewniają pełne wsparcie w przechowywaniu nie tylko małych, lecz także większych towarów.

Wdrożenia odpowiednich rozwiązań magazynowych – regały paletowe i wspornikowe

Jedną z najważniejszych cech, którą wyróżnia ten rodzaj umeblowania, jest skuteczne usprawnienie procesów magazynowych. Dzięki regałom paletowym możliwe jest składowanie palet z materiałami lub towarami bezpośrednio na konstrukcji, co ułatwia umieszczanie ich w magazynie, a także przygotowywanie do dalszej wysyłki. To sprawia, że można wykorzystać pełen potencjał hali – włącznie z możliwością składowania na całej wysokości magazynu. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie ze względu na fakt, że nawet na małej powierzchni można przechować dość dużo towarów. Jednocześnie dostęp do poszczególnych ładunków jest bardzo prosty – wystarczy skorzystać z odpowiedniego wózka widłowego.

Wymiary palet są w większości krajów podobne, co oznacza także, że różnice w konstrukcji regałów są niewielkie. To kolejny argument za regałami paletowymi – będą one skutecznym wsparciem w przeprowadzaniu procesów z udziałem międzynarodowych partnerów.

Regały wspornikowe – kiedy warto na nie postawić?

Chcąc składować ciężkie, wymagające materiały o specyficznych wymiarach należy wyposażyć się w odpowiednie rozwiązania. Jeśli chodzi o towary o sporej długości, takie jak rury PVC, idealnym wyborem będą regały wspornikowe. Ich wytrzymała konstrukcja zapewnia spore możliwości pod względem przechowywania – udźwig może wynosić nawet 2 000 kg. Kolejnymi atutami są łatwość konfiguracji i możliwość wykorzystania całej powierzchni sali, podobnie jak w przypadku regałów paletowych. Co ważne, takie regały można również stosować na zewnątrz hali magazynowej, o ile zostaną wcześniej zabezpieczone poprzez ocynkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj