Jak wybrać idealną płytkę ceglaną?

Wybór płytek ceglanych to doskonały pomysł na wzbogacenie aranżacji i projektu dowolnego pomieszczenia – od salonu, przez sypialnie aż po industrialną kuchnię. Nic więc dziwnego, popularność tego rozwiązania dynamicznie wzrasta, a co za tym idzie, coraz więcej produktów z kategorii płytek ceglanych pozostaje do naszej dyspozycji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając idealne płytki z cegły? Sprawdźmy.

Kolor cegły

Pierwsza i najważniejsza rzecz, na którą z pewnością zwrócimy uwagę przy wyborze konkretnego rodzaju płytek ceglanych to ich kolor. Obecnie do wyboru mamy praktycznie każdą, możliwą do wyobrażenia barwę płytek. Najpopularniejsze to te produkty, które przypominają tradycyjny, czerwony lub pomarańczowy kolor tradycyjnej cegły. To także idealny pomysł na to, by nasz salon lub kuchnia przybrały nowy, industrialny styl. Jeśli jednak zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, na pomoc przychodzą dobrze znane płytki klinkierowe w kolorze białym. To właśnie białe i kremowe płytki ceglane stanowią oprócz tradycyjnego wariantu najpopularniejszy wybór w polskich domach.

Materiał płytek ceglanych

Nie bez znaczenia w wyborze płytek ceglanych jest materiał, z jakiego zostały one stworzone. Imitacja cegły na ścianie w postaci płytek wykonanych z klinkieru to dobry pomysł na tanią i oryginalną zmianę aranżacji naszego mieszkania. Jeśli zależy nam na wiernym odwzorowaniu ceglanej ściany, nasz wybór powinien paść na tradycyjną glinę, która w zależności od naszych preferencji może cechować się 100% zawartością gliny, bez innych dodatków. Płytki gliniane najwierniej odwzorowują prawdziwą barwę cegły, więc to wybór doskonały, o ile nie lubimy kolorystycznych eksperymentów. Prawdziwych koneserów z pewnością zainteresują płytki ceglane stworzone z cegły rozbiórkowej. To zdecydowanie najbardziej oryginalne rozwiązanie. Tego typu cegła rozbiórkowa cechuje się wspaniałą historią, ale też precyzyjnym wykonaniem uwzględniającym rysy, wybarwienia i wgłębienia.

Rozmiar płytek

Wybór płytek ceglanych powinien zawierać w sobie również aspekt praktyczny. Im większy rozmiar płytki, tym mniej roboty przy żmudnym układaniu całej ściany. Oczywiście rozmiar płytek ceglanych nie powinien być dobierany tylko pod kątem długości prac, ale też wielkości pomieszczenia i naszych preferencji w tym aspekcie. Na szczęście oferta płytek jest na tyle szeroka, że każdy z powodzeniem dobierze swój idealny rozmiar płytki ceglanej.

Sprawdź ofertę na: https://e-ceglanafantazja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj