Giełda długów SprawdzonyNajemca.pl

Rynek najmu mieszkań cieszy się dużą popularnością zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach gminnych i powiatowych. Niestety duża popularność wśród osób zainteresowanych najmem może uśpić uwagę części właścicieli mieszkań, którzy przez chwilę braku należytej uwagi i staranności mogą wynająć mieszkanie osobie, która nie do końca będzie miała uczciwe zamiary. W sytuacji, gdy trafimy na nieuczciwego najemcę mamy do wyboru kilka możliwości egzekwowania długu, w tym możliwość dodania ogłoszenia na internetowej giełdzie długów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak funkcjonuje giełda długów, kiedy można z jej skorzystać oraz czym jest aplikacja SprawdzonyNajemca.pl, sprawdź koniecznie ten wpis.

Czym jest giełda długów?

Giełda długów w pierwszej chwili może kojarzyć się z miejscem, gdzie pojawiają się oferty sprzedaży oraz kupna długów. Ten obraz może być jednak mylący, ponieważ internetowe giełdy długów jak SprawdzonyNajemca.pl pełnią funkcję tablicy ogłoszeń, gdzie wierzyciel po zarejestrowaniu się może dodać informację o chęci dokonania cesji długu. Dzięki temu informacja o dłużniku, wraz z wielkością i rodzajem długu będzie dostępna publicznie w ogólnie dostępnym rejestrze. Giełda wierzytelności SprawdzonyNajemca.pl to przede wszystkim aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, która w wygodny sposób pozwala sprawdzić wiarygodność potencjalnego najemcy podczas rozmowy przed wynajęciem mieszkania. Łatwy dostęp do aplikacji, przejrzysta wyszukiwarka oraz intuicyjne menu są dużą zaletą, zważywszy na zakres wiekowy potencjalnych użytkowników.

Kiedy warto skorzystać z giełdy długów?

Giełda długów jest dedykowana osobom, które borykają się z problemem nieuczciwego najemcy oraz osobom, które chcą zminimalizować ryzyko trafienia na nieuczciwą osobę podczas szukania potencjalnego najemcy. W pierwszym przypadku mamy możliwość skorzystania z alternatywnej metody odzyskania przynajmniej części wierzytelności, przez zamieszczenie ogłoszenia na portalu online i dotarcia do większej grupy osób zainteresowanych. Poinformowanie dłużnika o dodaniu jego długu do giełdy wierzytelności może też skutkować spłaceniem zadłużenia z uwagi na upublicznienie jego informacji oraz możliwość przejęcia długu przez firmę, która zajmuje się skuteczną windykacją. Trzecią zaletą skorzystania z giełdy długów jest możliwość ostrzeżenia innych właścicieli mieszkań przed nieuczciwym najemcą, dzięki temu osoba będzie miała trudności ze znalezieniem kolejnego mieszkania na najem, co finalnie też może ją nakłonić do spłacenia zadłużenia.

Jak zweryfikować najemcę?

Weryfikacja potencjalnego najemcy jest niezwykle ważna, ponieważ może uchronić właściciela mieszkania przed wieloma negatywnymi skutkami braku należytej staranności w wyborze lokatora.
Przed samą weryfikacją najemcy, warto określić konkretną grupę docelową, która będzie charakteryzowała się przede wszystkim dużą stabilnością finansową i spokojnym trybem życia. Dzięki temu już na wstępie będziemy mogli określić pytania, które pomogą nam w finalnej rozmowie i weryfikacji samego najemcy. Poleganie na samych informacjach od osoby szukającej mieszkania nie zawsze będzie dobrym pomysłem, ponieważ nieuczciwe osoby mogą być bardzo dobrze przygotowane do takich rozmów i wypaść zdecydowanie lepiej od innych.
Jednym z popularniejszych sposobów zweryfikowania zdolności najemcy do opłacenia comiesięcznego czynszu jest zapytanie go o dochody oraz miejsce pracy. Kolejnym sposobem może być sprawdzenie, czy widnieje on w różnego rodzaju rejestrach długów jak SprawdzonyNajemca.pl

Jeśli jednak obawiamy się trafić na nieuczciwego najemcę, wynajmując nasze mieszkanie, zawsze możemy skorzystać z biura pośrednictwa w najmie, które za nas znajdzie osobę chcącą wynająć mieszkanie i zadba o terminowe wpłaty za najem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o giełdzie długów i aplikacji internetowej dedykowanej osobom związanym z najmem mieszkań, sprawdź koniecznie stronę internetową www.sprawdzonynajemca.pl oraz blog, gdzie znajduje się wiele wskazówek dotyczących rynku najmu i tego, jak wybrać najemcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj