Budowa wymarzonego domu piętrowego

Jedną z największych zalet budowania nowych domów dwupiętrowych jest to, że klienci mogą wybrać projekt domu, który idealnie odpowiada ich wymaganiom. Jednak wielkość działki, priorytety związane ze stylem życia i budżet mają wpływ na ostateczną decyzję.

Na przykład, kupując mniejszy działkę pod domy dwukondygnacyjne, kupujący są często zmuszeni wybierać projekty domów, które będą ściśle dostosowane do wielkości i rozmiaru działki np gdy jest ona długa ale wąską. W związku z tym rozmiar działki odgrywa ogromną rolę w procesie podejmowania decyzji.

Wielu kupujących wybierze dwupiętrowy projekt domu, aby zmaksymalizować przestrzeń życiową na małej działce. Umożliwia to dopasowanie większej powierzchni podłogi do mniejszej działki. Możliwość budowania w pionie może otworzyć świat możliwości dla tych, którzy budują dwupiętrowe domy.

Przed rozpoczęciem budowy dwupiętrowego domu należy wziąć pod uwagę najważniejszy z  czynników:

Nasz budżet na dom piętrowy

Ustalenie efektywnego budżetu przed wyborem dwupiętrowych projektów domów może być trudne dla niedoświadczonych. Dobrą najlepszą praktyką do naśladowania jest użycie systemu „planowania budżetu”, który porównuje całkowity koszt budowy nowego domu (w tym gruntu) z porównywalnymi domami na sprzedaż w tej samej okolicy.

Obliczenia planowania budżetu mogą zatem dać Ci ogólne pojęcie o tym, ile może być wart Twój nowy dom po jego ukończeniu. To niesamowite uczucie wiedzieć, że Twoja początkowa inwestycja jest rozsądna, a także ta, która opłaci się w dłuższej perspektywie.

Podczas planowania budżetu należy szczególnie uważać na te dwa typowe błędy:

Niedocenianie wydatków: nadmiernie optymistyczne koszty wykończenia związane z ukończeniem domu mogą naprawdę wzrosnąć, co prowadzi do niepotrzebnej presji, gdy projekt zbliża się do końca.

Nadmierne wydatki: uważaj na luksusy, które dodają estetyki bez podnoszenia wartości wykończonego domu. Zakupy luksusowych materiałów, które nie są cenione przez innych, mogą skutkować stratą, gdy przychodzi czas na sprzedaż domu.

Planując budowę domu pod kątem budżetu będziemy musieli wziąć na pewno następujące kategorie kosztów:

 • Zakup ziemi
 • Koszty przygotowania terenu
 • Koszty budowy domu
 • Koszty wykończenia

Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę działania, o których rzadko się pamięta a które mogą znacząco podnieść wydatki

Wewnętrzne elementy wykończeniowe

 • Dekoracja okien
 • Malowanie ścian
 • Klimatyzacja i grzejniki
 • Dodatkowe oświetlenie lub punkty zasilania
 • Ulepszone przedmioty (takie jak urządzenia, krany i klamki do drzwi)
 • Wykładziny podłogowe (takie jak drewno, kafelki lub dywany)

Zewnętrzne elementy wykończeniowe

 • Architektura krajobrazu, baseny i ogrody wodne
 • Kuchnie zewnętrzne
 • Pokłady lub utwardzone pasy
 • Ogrodzenia i bramy
 • Wiaty zewnętrzne lub warsztaty
 • Zapewnienie skutecznej kontroli klimatu w Twoim regionie

Wybór odpowiedniej firmy budowlanej

Złym pomysłem jest wybranie pierwszego wykonawcy, z którym rozmawiasz. Dobry zespół budowlany może sprawić, że końcowa różnica między zdobyciem luksusowego domu swoich marzeń a bardzo kosztowną pułapką na pieniądze, będzie bardzo duża. Pamiętaj o tych czynnikach przy wyborze firmy budowlanej:

Doświadczenie: wybierz firmę z dużym doświadczeniem w projektowaniu i budowie energooszczędnych domów.

Poświadczenia: dobre filmu budowlane są zazwyczaj członkami stowarzyszeń branżowych, które zapewniają swoim członkom wyższy standard.

Ubezpieczenie i licencje: firmy budowlane powinny posiadać odpowiednie licencje i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Wnioski

Ten przewodnik wyjaśnia szczegóły dotyczące ustalania budżetu na nowy projekt domu piętrowego. Po ustaleniu budżetu, rozważeniu energooszczędnej klimatyzacji i wyborze firmy budowlanej, zaczyna się prawdziwa zabawa.

Po wykonaniu całej ciężkiej pracy wystarczy wybrać idealny kawałek ziemi, a następnie zaszaleć z kreatywnością, aby zaprojektować idealny dom na dziś i jutro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj