Siatka na balkon – niezbędna w domu, w którym jest kot

Kot jest ciekawskim zwierzakiem, dlatego pozostawienie niezabezpieczonego balkonu lub okna może skłonić go do ucieczki, co niesie ryzyko niebezpiecznego upadku z wysokości. Siatka na balkon jest więc niezbędna w domu, w którym mieszka kot.

Koty są żądne przygód i bardzo ciekawe tego, co dzieje się na zewnątrz. Dlatego chętnie spędzają czas na parapecie lub na balkonie. Nie ma powodu, aby im tego zabraniać, jednak należy pomyśleć o zabezpieczeniu, które uchroni zwierzę przed wypadnięciem. Czym jest siatka na balkon dla kota?

Siatka na balkon – dlaczego jest potrzebna?

Koty lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, szczególnie latem, kiedy mogą wygrzewać się na słońcu. Balkon jest więc dla nich idealnym miejscem, gdzie potrafią wylegiwać się godzinami, bawiąc się i obserwując otoczenie. Jednak niezabezpieczony balkon to ryzyko upadku z wysokości, co może zakończyć się dla kota tragicznie. Dlatego właśnie niezbędna jest siatka na balkon, która uchroni kota przed upadkiem z dużej wysokości. Choć mówi się, że kot zawsze spada na cztery łapy, taki upadek nie jest dla niego bezpieczny. Kot może połamać kości lub doznać urazów narządów wewnętrznych. Zamontowanie siatki pozwoli kotu na swobodną zabawę na balkonie czy tarasie, a jednocześnie zapewni mu całkowite bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem siatki jest fakt, że chroni ona przed zanieczyszczeniami, które może przywiać wiatr i przed ptakami, które lubią przesiadywać na parapetach.

Czym się charakteryzuje siatka na balkon dla kota?

Siatka na balkon jest wykonana z wytrzymałych materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne. W przypadku kotów stosuje się zwykle siatkę polietylenową, która nie rozciąga się i nie pęka, a przy tym jest całkowicie bezpieczna. Odporność na wysokie i niskie temperatury sprawia, że może ona być z powodzeniem stosowana przez cały rok i nie trzeba ściągać jej na zimę. Siatki na balkon występują w różnych rozmiarach, które są zawsze dopasowywane do konkretnego balkonu czy tarasu. Istotna jest też odpowiednia wielkość oczek, która w przypadku kotów wynosi zwykle 1,5 mm. Siatka jest odporna na kocie zabawy, między innymi na gryzienie czy drapanie. Zamawiając siatkę, warto zwrócić uwagę czy wybrana firma oferuje montaż siatki, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko zostanie zamontowane prawidłowo, z gwarancją bezpieczeństwa. W trakcie montażu należy zwrócić uwagę, aby siatka była dobrze przymocowana i odpowiednio napięta. Nie mogą pozostawać żadne szczeliny, przez które kot mógłby się przecisnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj