Piła stołowa Norwit SPN 400

Podjazdy czy chodniki wykonane przy użyciu kostki brukowej stanowią częsty sposób na wykończenie posesji. Nic dziwnego, kostka jest estetyczna, wszechstronna, trwała. Aby odpowiednio ją wykorzystać, potrzebna będzie przecinarka do kostki. Takie urządzenia występują w kilku wariantach. Podpowiadamy, czym się sugerować, by wybrać najlepszy typ.

1. Czym ciąć kostkę brukową?

2. Przecinarka czy piła do cięcia kostki brukowej

3. Przykłady sprzętu

Gdzie szukać odpowiedniego sprzętu pozwalającego na precyzyjne cięcie kostki brukowej? Warto przejrzeć zasoby sieci – spory asortyment oferuje między innymi sklep internetowy Norwit.pl.

Czym ciąć kostkę brukową?

Do cięcia betonu, w tym wspomnianej wyżej kostki brukowej, stosuje się szereg profesjonalnych narzędzi. Może to być na przykład spalinowa lub elektryczna przecinarka do kostki, a także mniej mobilna, ale pozwalająca na precyzyjne cięcie piła stołowa. Za ich pomocą można skutecznie podzielić element na mniejsze fragmenty, zachowując bardziej dokładną długość cięcia i wysokość cięcia niż w przypadku młotka i dłuta. Powody są oczywiste: przecinarka czy piła do kostki brukowej pozwala na gładkie cięcie z zachowaną prostą krawędzią i spójnością względem reszty elementów.

Piła stołowa do kostki Norton Clipper CM 351 UNO

Piła do cięcia kostki brukowej – przykłady

Od wielu czynników zależy, czy twoim wyborem będzie przecinarka spalinowa czy elektryczna. Użytkownicy pod uwagę biorą między innymi dostęp do sieci elektrycznej, który nie w każdym przypadku jest możliwy. Jeśli obawiasz się, że nie zawsze będzie można skorzystać z prądu, lepsza okaże się przecinarka do kostki brukowej spalinowa.

Piła stołowa Husqvarna TS 300E

Przykłady sprzętu

Przyjrzyjmy się teraz konkretnym modelom sprzętu.

  • Przecinarka Norton Clipper CST 100

To przecinarka do cięcia kostki brukowej umożliwiająca regulowaną głębokość cięcia oraz precyzyjne cięcie pod równym kątem 45 stopni. Jej prędkość obrotowa wynosi 2800 obr min-1, a maksymalna długość cięcia – 1000 mm. Maksymalna średnica tarczy wynosi Ø 350 mm x 25,4mm. Ten model doskonale sprawdza się przy cięciu kamienia, na co najlepszym dowodem jest fakt chętnego wykorzystywania go przez profesjonalistów.

  • Piła stołowa do cięcia kostki brukowej Tyrolit TBE 400

Piła stołowa Norwit SPN 400

To idealna piła do cięcia kostki brukowej sprawdzająca się przy docinaniu kostki brukowej, płyt chodnikowych, krawężników, obrzeży i innych materiałów budowlanych. Ten model przecinarki wyposażono w ruchomą głowicę, dzięki czemu maszyna jest w stanie ciąć materiały bardzo dokładnie, pod kątem 45 stopni, przy użyciu tarczy 350 mm. Wygodny stół ma właściwości antypoślizgowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj