Posadzki przemysłowe - czym są, jaką powinny mieć grubość i ile kosztują?

Posadzki przemysłowe wykonywane są z różnych materiałów. Wśród nich najczęściej stosuje się beton zacierany, beton polerowany bądź żywicę. Swoje zastosowanie najczęściej znajdują w zakładach i halach przemysłowych. Coraz częściej jednak może je spotkać także w budynkach użyteczności publicznej, a nawet w domach. Zaletą posadzek przemysłowych jest z pewnością to, że są one zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Warto zatem wiedzieć, czym dokładnie są tego typu posadzki, jaką powinny mieć grubość oraz ile kosztują.

Czym są posadzki przemysłowe?

Posadzki, o których mowa, aby mogły być z powodzeniem stosowane w zakładach przemysłowych, muszą spełniać określone warunki. Przede wszystkim muszą charakteryzować się odpornością na działanie dużych obciążeń mechanicznych, zróżnicowane temperatury, substancje chemiczne i ścieranie. W zakładach przemysłowych podłoga często narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia. W związki z tym posadzka przemysłowa musi być odpowiednio trwała i wytrzymała. Posadzki przemysłowe są zatem posadzkami warstwowymi. Składają się z podkładu, podbudowy oraz elementu konstrukcyjnego. W razie konieczności zastosować można dodatkowe warstwy. Aby posadzka spełniła swoje zadanie, musi być właściwie dobrana. Dlatego ich położeniem zajmują się wyspecjalizowane w tym zakresie firmy.

Jaka powinna być grubość posadzki przemysłowej?

W kładzeniu posadzki przemysłowej bardzo ważna jest jej grubość. Ta uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim jest to ilość warstw, jaka musi być zastosowana w konkretnych warunkach. Grubość posadzki zależy również od tego, z jakich materiałów ma być wykonana. Pod uwagę wziąć należy również miejsce jej położenia oraz sposób łączenia podkładu z podbudową. Najczęściej grubość posadzek przemysłowych wynosi od 120 do 260 mm.

Ile kosztuje położenia posadzki przemysłowej?

Koszt ułożenia posadzki przemysłowej jest zróżnicowany. M.in. zależy on od rodzaju wybranej wylewki. Wpływ na cenę mają również zastosowane materiały oraz sam czas pracy. Co ważne, podczas układania posadzki przemysłowej może się zdarzyć, że wykonawca napotka na nieoczekiwane przeszkody. Taka sytuacja także będzie miała swój wpływ na cenę. Ogólnie jednak rzecz ujmując, koszt położenia posadzki przemysłowej może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadraty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj