Poroże jelenia dla psa - czy jest warte swojej ceny?

Poroże jelenia dla psa to naturalny gryzak, który coraz można znaleźć na półkach sklepów zoologicznych. Wraz z rosnącą popularnością, pojawia się wiele mitów związanych ze stosowaniem tego produktu. Jakie są fakty dotyczące tego produktu? Czy wpływa on korzystnie na zdrowie i samopoczucie ukochanego czworonoga?

Poroże jelenia – zalety i wady

Poroże jelenia dla psa to gryzak, który jest bardzo wytrzymały. Zwierzak może korzystać z niego przez stosunkowo długi okres czasu. Wydziela specyficzny zapach, który zachęca psy do gryzienia, ale jest praktycznie niewyczuwalny dla ludzkiego nosa. Dodatkowo, każdy właściciel doceni fakt, iż poroże jelenia dla psa nie brudzi! Można podać je psu nawet na kanapie czy w łóżku bez konieczności późniejszego sprzątania okruszków czy usuwania uciążliwych zapachów.

Regularne stosowanie poroża jelenia dla psa może znacząco wspomagać proces dbania o higienę jamy ustnej. Jest to możliwe dzięki usuwaniu kamienia nazębnego podczas gryzienia twardej struktury. Warto jednak pamiętać, że poroże jelenia dla psa powinny być podawane – jak każdy inny gryzak naturalny – jedynie pod nadzorem właściciela. Podczas wyjadania środkowej warstwy mogą bowiem pojawiać się niewielkie kawałki twardych elementów. Nieuważny pies może nieopatrznie je połknąć i się zadławić. Warto wybierać poroże dobrej jakości, dopasowane rozmiarem do gabarytów psa.

Poroże jelenia dla psa – jak podawać je w bezpieczny sposób?

Warto zaopatrzyć się w poroże jelenia dla psa – powinno być ono jednak odpowiednio dopasowane pod względem twardości i rozmiaru. Producenci najczęściej oferują gryzaki o wymiarach od S do L – są one dostosowane do gabarytów psa. Warto dobrze przeanalizować rozmiarówkę i wybrać odpowiedni egzemplarz – jeśli poroże będzie zbyt duże, mały pies szybko się zniechęci i nie będzie korzystał z gryzaka.

Z reguły gryzaki z poroża jelenia dla psa dostępne są w wersji hard i easy. Dzięki temu, mogą być podawane zarówno dużym, jak i małym rasom. Gryzaki w formie easy są przecięte na pół i na wierzchu znajduje się odsłonięty szpik. Można podawać je psom, które nie cechują się wilczym apetytem. Z kolei czworonogi, które są duże pod względem gabarytów, a dodatkowo bardzo lubią gryzaki naturalne, bardziej skorzystają z poroża jelenia w wersji hard.

Dobrze dobrany gryzak z poroża jelenia dla psa to doskonałe zajęcie, które pomoże zwierzakowi zniwelować napięcie i umożliwi mu interesujące spędzanie czasu. Warto pamiętać o tym, że czworonogi czerpią dużą ilość satysfakcji podczas żucia i obgryzania – poroże jelenia może okazać się doskonałym prezentem dla ulubionego pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj