Pluszowy dywan – mocna konkurencja dla znanego nam shaggy.

Dywany wracają na salony – dosłownie i w przenośni. Choć jeszcze do dziś chętnie wybieramy na podłogę panele to wydaje się, że wspomniane dywany coraz chętniej pojawiają się w naszych czterech ścianach. Obecnie najpopularniejszy jest shaggy, ale na rynku pojawił się groźny konkurent – pluszowy dywan.

Pluszowe dywany – z jakiego materiału są wykonane?

Mówiąc „groźny konkurent” mamy na myśli głównie miękkość, która przypomina pluszową zabawkę z dzieciństwa. Plusz – to właśnie z tego materiału jest wykonany pluszowy dywan. Ma niezbyt gęste runo. Ale ma trzy cechy, które należą do jego największych zalet. Owe dywany są miłe w dotyku, miękkie i mechate. Jako ciekawostkę dla niektórych osób podamy fakt, że aksamit czy welur zaliczamy do pluszów. Stąd też przyjęło się, że materiał ten wykorzystywany jest do produkcji maskotek. Zauważono jednak, że idealnie pasuje także do produkcji dywanów! Dlaczego? Materiał ten jest wytrzymały i odporny. To właśnie ta cecha pozwala na dłużej bawić się małym dzieciom ich ulubionymi zabawkami. Nie inaczej bywa z pluszowymi dywanami.

Pluszowy dywan vs. shaggy – różnice.

Pluszowe dywany są zawsze miękkie w dotyku. Niestety nie możemy tego powiedzieć o shaggy – choć to zależy, którą wersję wybierzemy. Pierwsza opcja wykonana jest z drobniutkich niteczek. Warto zauważyć, że nie występują one w jednolitym odcieniu – mienią się one w zależności od światła. Natomiast ww. dywan shaggy to już grubsze „włochate” włókna.

Zabawa fakturą dywanu.

Choć każdy z nas może mieć już swoje lata to pluszowe dywany skutecznie zachęcają nas do zabawy. W jaki sposób? To wszystko za sprawą oryginalnej faktury. Jest ona miękka i potrafi zarejestrować każdą naszą aktywność np. poprzez dotyk. Możemy zatem palcem rysować po pluszowym dywanie, a nawet zostawić na nim wiadomość dla domowników! Idealnie widać na nim ślady stóp dopóki dywan nie zostanie wytrzepany czy wygładzony.

Gdzie umieścić pluszowy dywan?

Gdzie tylko masz na to ochotę. Najważniejsze to wybrać odpowiedni rozmiar dywanu i kolor. Z pewnością najlepszym miejscem będzie sypialnia. Tym bardziej poczujesz wiele jego zalet podczas poranków, gdzie wychodząc z pościeli możesz zanurzyć swoje stopy w miękkim dywanie. To samo powiedzieć możemy o łazience i umieszczeniu dywanu blisko wanny czy prysznica. Pluszowy dywan z pewnością idealnie wkomponuje się w pluszowe otoczenie w pokoju dziecięcym. Do wyboru mamy wiele wariantów kolorystycznych. Sam dywan idealnie będzie izolował nasze pociechy od zimnej podłogi. Zabawa na takim podłożu będzie w pełni udana i bezpieczna.

Jak dbać o pluszowy dywan?

Utrzymanie pluszowego dywanu w odpowiednim stanie nie jest trudne. Raz na jakiś czas należy go oczywiście odkurzyć. Jeśli jednak nie lubimy tej czynności zawsze możemy wybrać drugą opcję – regularne trzepanie. Pluszowy dywan jest niezwykle lekki, a dzięki temu możemy z łatwością wykonać ową czynność i szybko doprowadzić go do porządku. A co w przypadku pojawienia się na nim plam? Wtedy to możemy go uprać w pralce w niskiej temperaturze.

Podsumowując, pluszowy dywan to solidna konkurencja dla popularnego shaggy. Jest niezwykle miękki, ma ciekawą fakturę i jest łatwy w utrzymaniu go w czystości. Aby spełniał nasze wymagania pamiętajmy, by nie kusić się na tanie oferty. A takich jest mnóstwo. Tanie dywany mogą się szybko ubić czy też gubić włos. Będąc w sklepie zwracajmy uwagę na dywany z włosem możliwie najwyższej jakości. Spełnienie powyższych wymagań zagwarantuje nam inwestycje na długie lata.

Sklep Dywany A.Witek
https://dywanywitek.pl/
ul. Handlowców 12
32-085 Modlniczka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj