Moda na miejską dżunglę trwa

Urban Jungle (miejska dżungla) to bardzo popularny trend polegający na dążeniu do otaczania się roślinami zielonymi. Mieszkania coraz częściej zapełniają się kwiatami doniczkowymi, jednak zupełnie innymi niż te, które kolekcjonowane były kilkanaście lat temu. Dominują rośliny zielone, liściaste, często egzotyczne. Każdy sklep z roślinami doniczkowymi dba o to, żeby dostarczać klientom coraz ciekawsze okazy. Młodzi ludzie, zwłaszcza ci zamieszkujący duże aglomeracje miejskie, odkryli korzyści płynące z obcowania z roślinami. A jest ich naprawdę sporo:

  • rośliny liściaste filtrują powietrze zamieniając dwutlenek węgla w tlen, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie użytkowników mieszkań,
  • zwiększają wilgotność powietrza, co jest szczególnie korzystne zimą, kiedy poziom wilgotności w mieszkaniu jest zbyt niski,
  • patrzenie na nie i pielęgnowanie ich obniża poziom stresu i relaksuje,
  • są niebanalnym elementem wystroju wnętrza, zwłaszcza w połączeniu z przepiękną donicą lub wyplatanym koszem,
  • niektóre rośliny posiadają zdolność jonizacji oraz pochłaniania substancji chemicznych emitowanych przez farby, którymi są pokryte ściany, tworzywa sztuczne, kleje itp.

Skąd wziąć niebanalne kwiaty do swojego mieszkania?

By cieszyć się dobrym jakościowo i pozbawionym chorób kwiatem, dobrze jest omijać supermarkety, a wybrać raczej sklep z roślinami lub sklep z roślinami doniczkowymi, w którym dostępne są tylko kwiaty nadające się do hodowania w donicach. Rośliny doniczkowe online można znaleźć poprzez wyszukiwarkę internetową. Sklepy z roślinami doniczkowymi bardzo często oferują gatunki, które niedostępne są w zwykłym markecie. Dodatkowo można w nim też kupić przepiękne donice, czy odżywki do kwiatów. Wykwalifikowany personel zatrudniany przez sklep z roślinami, bardzo chętnie udzieli klientowi wyczerpujących informacji dotyczących dbania i pielęgnowania wybranej roślinki.

 

Jakie rośliny szczególnie warto mieć w swoim domu?

Warto poświęcić chwilę na wybranie odpowiednich gatunków kwiatów do swojego domu. Posiadacze dzieci i zwierząt powinni szczególnie zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nich roślina nie jest trująca (przykładem jest tak chętnie kupowana i bardzo modna Monstera). Na jakie rośliny warto postawić? Niesłabnącą popularnością cieszą się storczyki, które są łatwe w pielęgnacji i kuszą przepięknymi kwiatami. Storczyk neutralizuje smog wydzielany przez sprzęt elektryczny. Skrzydłokwiat ma zdolności usuwania z pomieszczeń szkodliwych substancji. Dodatkowo jest bardzo niewymagającą rośliną, więc będzie dobry dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z hodowlą roślin doniczkowych. Paprocie doskonale nawilżają pomieszczenie i jonizują powietrze. Sklep z roślinami doniczkowymi z pewnością dołoży wszelkich starań, by pomóc nam wybrać odpowiednią roślinę dopasowaną do naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj