Klimatyzacja domowa - dlaczego warto?

Klimatyzacja kojarzona głównie z publicznymi budynkami, biurami czy samochodami coraz częściej widywana jest w domach i mieszkaniach prywatnych. Mimo, że Polska nie należy do gorących krajów śródziemnomorskich lata coraz częściej bywają tak upalne, że są nie do zniesienia. W ostatnich latach często słyszeliśmy ostrzeżenia, że nawet wychodzenie z domu z powodu wysokiej temperatury może zagrażać zdrowiu. Klimatyzacja domowa jest więc idealnym rozwiązaniem.

Dla kogo polecana?

Najprościej mówiąc – dla wszystkich. Modele wyższej klasy są tak zbudowane, że działają również jako oczyszczacze powietrza, a co za tym idzie chętnie sięgają po nie osoby borykające się z astmą i alergią. Umieszczenie klimatyzacji domowej w optymalnym miejscu pozwala utrzymać stałą temperaturę i odpowiednią wilgotność powietrza, co również przekonuje do niej osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Ponadto w takim mieszkaniu nie pojawi się trujący dla wszystkich grzyb oraz zostaje zmniejszone mnożenie się bakterii. Z powodu tego, że w ostatnim czasie w wyniku pandemii bardzo dużo osób zostało zmuszonych do pracy zdalnej, klimatyzacja domowa okazuje się być jednym z podstawowych sprzętów, który ma na celu poprawić komfort pracy. Sprzyja również naszej wydajności i eliminacji zmęczenia w ciągu nużących godzin pracy.

Dodatkowe atuty

Przede wszystkim komfort. Wszyscy lubimy ciepłe dni ale najczęściej wtedy, kiedy możemy spędzić je na przykład nad wodą. W takim wypadku odbieramy ciepło, jako odprężenie i jest to sposób na odpoczynek. A co wtedy kiedy ta wysoka temperatura towarzyszy nam przez cały dzień? Budzimy się rano i już czujemy, że to będzie ciężki dzień… Droga do pracy, sama praca i reszta obowiązków wykonywana w niesprzyjająco gorących warunkach sprawia, że jesteśmy wyczerpani, boli nas głowa i nie mamy siły na nic. Z powodu wysokiej temperatury nie jesteśmy w stanie nawet odpocząć we własnym domu. A teraz wyobraźmy sobie, że po całym takim męczącym dniu wracamy do domu, w którym temperatura jest niższa, a powietrze oczyszczone i świeże. Wystarczy orzeźwiający prysznic i już czujemy się jak nowo narodzeni. Mamy siłę przygotować posiłek i zająć się domowymi obowiązkami, a potem jesteśmy w stanie efektywnie odpocząć zarówno przed snem, jak i w jego trakcie.

Koszty

Ceny zaczynają się od ponad 1000zł i oczywiście mogą wynieść dużo więcej, ale to kwestia wyboru modelu.

Czy ja poradzę sobie z ustawieniami?

Szeroki wybór modeli klimatyzacji domowej sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni sprzęt dla siebie. Nie musimy wcale znać się na ustawieniach, bo większość modeli potrafi samodzielnie dostosować parametry do warunków otoczenia. Specjalne czujniki odczytują temperaturę, wilgotność czy nawet stopień zanieczyszczenia. Klimatyzacja domowa może więc być bezobsługowa. To od nas zależy czy wybierzemy model stacjonarny czy raczej przenośny. Każdy ma swoje zalety i musimy podjąć decyzję biorąc pod uwagę nasze indywidualne potrzeby.

Thermotronic
Klimatyzacja Wrocław
tel: +48 665 188 187
E-mail: [email protected]
Wrocław, Dolny Śląsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj