Kinkiety - najważniejsze zalety i wady

Kinkiety to rozwiązanie często stosowane przez poprzednie pokolenia. Z powodu skojarzenia ze stylem naszych babć, na kilka lat odeszły w niepamięć, by współcześnie wrócić z podwójną siłą. Producenci oferują nowoczesne lampy ścienne, które doskonale wpisują się w modny obecnie styl minimalistyczny. Co więcej, ich funkcjonalność doskonale odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników. Co sprawia, że kinkiety znów są w centrum zainteresowania? Przedstawiamy ich wady i zalety.

Lampy ścienne to sprawne uzupełnienie dla oświetlenia głównego. Ich ogromną zaletą jest możliwość stosowania nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale także wszędzie tam, gdzie brak miejsca uniemożliwia montaż czegoś większego. Nowoczesne kinkiety mogą stanowić nie tylko funkcjonalne wsparcie, ale także estetyczną ozdobę poprawiającą wygląd całej aranżacji. Przedstawiamy listę zalet i nieliczne wady, dzięki którym możesz przekonać się, czy sprawdzą się u ciebie.

Największe zalety kinkietów

kinkiety

Największą zaletą lamp ściennych, która sprawia, że coraz chętniej wybieramy kinkiety, jest nie tyle ich funkcjonalność, co estetyka. Nowoczesne modele to doskonała ozdoba pomieszczeń utrzymanych w minimalistycznym, modnym obecnie stylu. Mogą również służyć jako sposób na podkreślenie innych elementów dekoracyjnych. Dzięki nim możesz uwypuklić obecność zdjęć, obrazów czy pamiątek z podróży.

Kolejnym plusem jest także fakt, że kinkiety można wykorzystywać zarówno na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu. W ten sposób domy jednorodzinne prezentują się spójnie, a poruszanie się po otaczającym je ogrodzie jest bezpieczne. Nie ulega również wątpliwości, że ich obecność po dwóch stronach drzwi buduje przyjemny klimat, który będzie wprawiał cię w dobry nastrój już od progu.

Nowoczesne kinkiety są stosunkowo nieduże, więc można montować je również tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca. Sprawdzą się w pomieszczeniach, w których każdy centymetr jest ważny. Właśnie dlatego lampy ścienne mogą być wykorzystywane w korytarzach i na klatkach schodowych, gdzie jest mało wolnej przestrzeni, a światło jest bardzo ważne.

Warto także podkreślić, że kinkiety mogą być zaprojektowane na kilka sposobów. Modele, z których strumień światła biegnie ku dołowi, budują miły nastrój. Rozwiązania z kloszem otwartym ku górze skutecznie rozświetlają pomieszczenie. Co więcej, w sklepach dostępne są również lampy ścienne otwarte w obie strony jednocześnie. Dzięki temu nie tylko dają dużo światła, ale także pięknie ozdabiają ścianę – warto zdecydowanie się na nie na klatkach schodowych.

Lampy ścienne – wady

lampy ścienneNie można udawać, że istnieją rozwiązania idealne. Także nowoczesne kinkiety mają swoje wady. Problemem jest przede wszystkim ich montaż. Jest skomplikowany, co sprawia, że lampy podłogowe stają się dla ściennych bardzo dużą konkurencją.

Minusem jest także fakt, że lampy ścienne są zamontowane na stałe. Jeśli planujesz zmiany aranżacyjne, musisz liczyć się z dość sporym remontem i koniecznością zakrywania śladów po okablowaniu. Z pewnością lampa stojąca przysparza mniej kłopotów, gdy jej design przestaje pasować do całego pomieszczenia.

Czy warto zdecydować się na nowoczesne kinkiety?

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne lampy ścienne można stosować niemal wszędzie – nie tylko w każdym pomieszczeniu, ale również po zewnętrznej stronie budynku. Czy to oznacza, że zawsze warto na nie postawić? Zanim zdecydujesz się na zakup, dokładnie przeanalizuj ich plusy i minusy, przyjrzyj się projektowi mieszkania i zastanów, jakie masz główne potrzeby i preferencje. Choć kinkiety są bardzo praktyczne i estetyczne, czasami lepszym rozwiązaniem są mobilne lampy podłogowe.

kinkiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj