Zima to kres, w którym warto jest zadbać o naszych skrzydlatych przyjaciół za oknem. Idealnym sposobem na to jest karmnik dla ptaków na nodze.
Dowiedz się, jak zapewnić ptakom bezpieczne dokarmianie w okresie zimowym.

Dlaczego dokarmianie ptaków jest ważne?

W okresie zimowym zwierzętom jest dużo trudniej o pokarm, który zapewni im zdrowie oraz siłę żeby przetrwać zimne dni. Im wyższe mrozy tym ptaki stają się słabsze jeżeli nie dostarczają wystarczającej ilości pożywienia. Dokarmianie ptaków zimą to bardzo często kwestia ich przetrwania.

Jeżeli zorganizujemy bezpieczne miejsce, gdzie będziemy dla nich podawać jedzenie ptaki same zaczną się zlatywać z okolicy.

Musimy jednak pamiętać, że ważny jest sposób pomagania zwierzętom, który oprzemy o wiedzę o ich żywieniu.

Nigdy nie pozostawiaj ptakom suchego chleba lub solonych resztek po jedzeniu. Przed rozpoczęciem dokarmiana dowiedz się, jaka jest specyfikacja żywieniowa różnych gatunków. Ta wiedza sprawi, że nie wyrządzisz im krzywdy.

Ważne jest również ustawienie karmnika. Tego typu konstrukcja powinna być umieszczana w miejscach, gdzie zwierzęta będa miały zapewniony spokój. Najlepiej jest więc postawić go np. z dala od kojca szczekającego psa.

Drewniany karmnik w Twoim ogrodzie

W przypadku kiedy posiadamy ogród możemy postawić na jego terenie karmnik. Różnorodne modele karmników dają możliwość wybrać taki rodzaj produktu, który będzie podobał nam się wizualnie i stanie się również ozdobą ogrodu.

Karmnik dla ptaków sprowadzi do Twojego ogrodu skrzydlatych śpiewaków, które dodadzą mu życia oraz barw.

Co więcej, jeżeli wybierzesz solidny produkt, którego będziesz konserwował regularnie nie będzie to jedynie sezonowe urozmaicenie. Latem karmnik może służyć za miejsce, w którym ptaki i inne zwierzęta np. wiewiórki będą miały dostęp do wody,

Ciekawą opcją jest również wybranie modelu, którego górna część będzie zabudowana i będzie miała małe wejście. W powstałej w ten sposób komorze, w okresie lęgowym, małe ptaki mogą się zagnieździć i wydać na świat potomstwo.

Najlepszym wyborem pośród karmników będzie drewniany karmnik dla ptaków na nodze.

Karmnik dla ptaków na nodze

Odpowiedni karmnik będzie miał konstrukcję, która zapewni bezpieczeństwo naszym skrzydlatym przyjaciołom.

Najlepiej do tego sprawdzą się karmniki na nodze, ponieważ w ten sposób zbudowane uniemożliwią atak drapieżnika z zaskoczenia. Nawet zręczny kot nie będzie mógł jednym skokiem skoczyć w stado ptaków tylko będzie musiał wcześniej pokonać długą nóżkę. Podczas jego wędrówki zwierzęta zdążą uciec.

Zadbaj o to żeby karmnik był stabilny i nie wywrócił się od ciężaru ptaków lub mocnego wiatru. Warto jest żeby miał zadaszenie, które ochroni ziarna przed śniegiem lub deszczem.

Przy montowaniu karmnika warto jest zadbać o pojemnik, który da dostęp do świeżej wody, zimą jest to równie ważne. Musisz jednak pamiętać o jej wymienianiu żeby nie zamarzła.

Naucz dziecko poszczególnych gatunków ptaków

Obserwowanie ptaków w karmniku jest świetną lekcją na żywo dla dzieci. Nauczą się gatunków, ich charakterystyki, sposobu żywienia oraz odgłosów, które wydają. Zachęć dziecko do aktywnego dokarmiania, czytajcie razem o zwierzętach i nauczcie się ich zwyczajów.

Nie ważne, czy to będzie mały karmnik na barierce balkonu, czy karmnik stojący w ogrodzie. Jeżeli zwierzęta poczują się bezpieczne z pewnością przylecą do Was.

Obserwacja ich będzie niezwykłą rozrywką, która pomoże oderwać się dziecku od monitora komputera lub telewizora. Będzie też ważną lekcją o tym w jaki sposób odpowiedzialnie dbać o zwierzęta wokół nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj