Jakie zalety ma balkon w biurze?

Biuro to miejsce pracy kojarzące się przede wszystkim z wykonywaniem obowiązków służbowych w pomieszczeniu, w pozycji siedzącej, przy biurku i komputerze. Jeśli znajduje się na wyższym piętrze wielopiętrowego budynku, pracownicy najczęściej nie wychodzą poza budynek podczas krótszych przerw. W wielu biurach jest zamontowana klimatyzacja, w związku z czym nie zawsze otwiera się okna w godzinach pracy. Mimo to, wielu pracownikom czasem brakuje tu świeżego powietrza. Biura powinny być wyposażone w pomieszczenia socjalne oraz sanitarne oraz w odpowiednio oznaczoną drogę ewakuacyjną. Co jeszcze może sprawić, że biuro stanie się bardziej atrakcyjne i przyjazne zarówno pracownikom, jak i kontrahentom odwiedzającym siedzibę danej firmy?

Balkon – nie tylko jako część domu mieszkalnego

Balkon wydaje się czymś naturalnym, jeśli chodzi o dom mieszkalny czy mieszkanie w bloku lub kamienicy. Bywa wtedy wykorzystywane na różne sposoby. Przez balkon szybciej wietrzy się wnętrze, można go wykorzystać do suszenia prania, miejsce odpoczynku dla domowników i zabaw dla dzieci; czasem daje namiastkę  krótkiego urlopu, gdy jeszcze nie można wyjechać poza miasto. Wiele osób hoduje tutaj kwiaty, co wpływa pozytywnie na estetykę budynku i samego mieszkania.

A co, gdy by pomyśleć o tym, żeby biuro znajdowało się w lokalu z balkonem? Czy takie rozwiązanie ma jakieś zalety? Okazuje się, że jak najbardziej. Wiele osób pracujących z domu, mających swój home office przyznaje, że wykorzystuje balkon np. do pracy w piękne pogody. Czasem w ciągu dnia nie ma czasu nawet na krótką przerwę, podczas której wychodzi się na świeże powietrze. Wtedy też przydaje się balkon – 5 minut poza biurem, będąc jednocześnie w biurze – to świetne rozwiązanie w pewnych sytuacjach.

Dlaczego biuro z balkonem?

Jak – oprócz miejsca do chwilowego odpoczynku na świeżym powietrzu w godzinach pracy – można wykorzystać balkon będący częścią biura? Okazuje się, że propozycji jest przynajmniej kilka i można je w dodatku realizować w różnym stylu:

  • niezależnie od metrażu i kształtu balkonu, można go odpowiednio przyozdobić zwiększając w ten sposób estetykę budynku i samego biura
  • balkon to dobre miejsce na wywieszenie reklamy firmy – zwraca to uwagę także na jej lokację
  • jeśli to możliwe, balkon można obudować tworząc dodatkową zamkniętą, ale możliwą do ponownego otwarcia przestrzeń, np. z przeznaczeniem do spotkań czy prowadzenia rozmów w cztery oczy
  • balkon  jako specjalne miejsce do chwilowej medytacji w pojedynkę lub do rozładowującej atmosferę rozmowy na różne tematy, niezwiązane z pracą.
  • podczas świąt może to być świąteczny kąt, nawet z żywą choinką.

Oczywiście, ładny balkon trzeba utrzymywać w czystości i dbać o jego stan techniczny tak samo, jak o pozostałą część biura. Jednak – przy odpowiednim wykorzystaniu tej przestrzeni – każdy wysiłek jest tu opłacalny. Balkon daje pewien wachlarz możliwości do wykorzystania. Dzięki niemu firma zyskuje mniejszy lub większy dodatkowy kawałek przestrzeni, który służy całemu zespołowi. Łatwo go przy tym dostosować do różnych sposobów użytkowania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj