Jak zapewnić sobie komfortowy sen?

Bez względu na warunki i możliwości, często zadajemy sobie pytanie – jak zapewnić sobie w danym miejscu komfortowy sen i odpoczynek. Sen, spanie, wypoczynek, relaks, to temat rzeka. Istnieje ogromna ilość czynników, które mają wpływ na to jak dobrze się wyśpimy i jak będziemy się czuli rano wstając i rozpoczynając nowy dzień. Z takich najbardziej ważnych czynników możemy wymienić chociażby zasypianie o regularnej porze, odpowiednie przygotowanie sypialni, czyli warunki w jakich śpimy, wpływ czynników zewnętrznych, takich jak hałas, oświetlenie, świeże powietrze, na które możemy mieć większy lub mniejszy wpływ. Są też jednak czynniki, na które mamy ogromny wpływ i sami je możemy w dużym stopniu kształtować i wdrażać. Mowa tu np. o łóżku i materacu, który na tym łóżku położymy. Jeśli mamy łóżko przystosowane do materaca, to jesteśmy w świetnym położeniu. Dlaczego? Ponieważ możemy dobrać sobie taki materac, jaki będzie dla nas najbardziej komfortowy i spełni nasze oczekiwania, a tym samym wpłynie pozytywnie na jakość wypoczynku, snu i komfort użytkowania materaca.

Czy materac z kokosem jest dobry?

Do dyspozycji mamy wiele różnych rodzajów materaców. Tymi najbardziej popularnymi są na pewno materac kieszeniowy, materac lateksowy i piankowy, oraz materac kokosowy. Materac kokosowy, taki jak chociażby w sklepie z materacami https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kokosowe/13 ma szereg cenionych i pozytywnych dla nas właściwości. Dlatego więc jeżeli cenisz sobie dużą wygodę i takie właściwości jak antyalergiczność, zastosowanie naturalnego surowca w postaci włókien kokosowych, oraz znakomitą odporność na odkształcenia, to powinieneś koniecznie zainteresować się materacem kokosowym. Jak sama nazwa wskazuje, materac kokosowy posiada wypełnienie w postaci maty z włókna kokosowego, który jest w pełni naturalnym surowcem, pozyskiwanym z łupin orzecha kokosowego. Materac ten zalecany jest dla osób lubiących spanie na twardszych powierzchniach, gdyż kokos powoduje jej utwardzenie i usztywnienie.

Co daje warstwa kokosa w materacu?

Jak wspomnieliśmy warstwa kokosa, ma za zadanie przede wszystkim utwardzić cały materac i powierzchnię spania. Oczywiście materac kokosowy nie składa się jedynie z samego kokosa. Najczęściej jest to kilka różnych warstw, mogących być także w różnych konfiguracjach takich jak np. jedna lub kilka warstw maty kokosowej przekładana warstwa pianki. Te warianty, które posiadają więcej nić jedną warstwę maty kokosowej są najczęściej wariantami dającymi stabilne, płaskie i bardzo twarde podłoże. Zalecane są często dla osób z problemami z dolną częścią kręgosłupa.

Wiele osób nie wie, ale materac kokosowy jest często hipoalergiczny. Włókno kokosa jest naturalnym surowcem, dlatego nie uczula i nadaje się dla alergików, dodatkowo zapobiegając rozwojowi bakterii i roztoczy. Oprócz tego włókno kokosowe ma szereg innych zalet, takich jak świetna oddychalność i znakomita chłonność, dzięki temu poprawia wrażenia snu.

Wybierając materac kokosowy, jak i zresztą każdy inny rodzaj materaca, powinniśmy szczególnie kierować się swoją wagą, a także i wzrostem. Jeżeli zależy nam na bardziej miękkim materacu, powinniśmy zainteresować się innymi rodzajami, takimi jak materac kieszeniowy lub piankowy, które także posiadać szereg ciekawych zalet i mogą znakomicie poprawić komfort naszego spania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj