Jak wygląda rynek nieruchomości w Krakowie?

Jak wygląda rynek nieruchomości w Krakowie?

Praca agencji nieruchomości, na czym polega?

Agencja nieruchomości Kraków pośredniczy w kupnie, sprzedaży, wynajmie mieszkań. Zadaniem agenta nieruchomości jest pomóc nam sprzedać nasze mieszkanie. Wystawi on nasz dom na portale sprzedażowe. Przygotuje całą kompleksową ofertę naszego mieszkania. Zadba on, aby transakcja przebiegła w sposób bezpieczny za równo dla kupującego i sprzedawcy. Pośrednik nieruchomości sprawdzi status prawny naszego domu. Uzyska on niezbędne dokumenty z urzędów i ksiąg wieczystych. Pomoże na zoptymalizować nasze ogłoszenie i przyciągnąć dużą ilość chętnych osób na nasze mieszkanie. Pomoże on nam ocenić, czy nie podaliśmy zbyt niskiej ceny za nasze lokum.

Agencje nieruchomości pobierają od 2 do 4 procent prowizji od wartości danego domu. Wszystkie szczegóły ustalamy przed startem naszej współpracy. W przypadku kupna zadania agenta nieruchomości są bardzo podobne. Musi on dobrać klientowi mieszkanie pod jego oczekiwania ze swojej dostępnej bazy mieszkań. Dany agent ma wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i sprzedażowe. W większych miastach dane agencje nieruchomości specjalizują się w wynajmie mieszkań. Jest to trochę inny rodzaj pracy, ponieważ ludzie wynajmujący szukają często mieszkania w danej okolicy na krótszy czas. W każdym z przypadków zadaniem pośrednika nieruchomości jest oprowadzenie klienta po mieszkaniu i odpowiedzeniu na nurtujące go pytania.

Rynek mieszkań w Krakowie

W tym mieście jest 18 dzielnic. Dany agent nieruchomości, czy nawet biuro nieruchomości Kraków zajmuje się tylko wybranymi dzielnicami. Najdroższą dzielnicą do kupna mieszkania jest położone w centrum miasta Stare Miasto. Cena za metr kwadratowy wynosi aż 16 tysięcy złotych. W ostatnich latach bardzo prestiżowa stała się dzielnica Nowa Huta. Jest ona oddalona od centrum o około 40 min drogi. Cena za metr kwadratowy w tych okolicach wynosi 10 tysięcy zł za metr kwadratowy. Popularnymi dzielnicami bliżej centrum są Zwierzyniec i Grzegórzki. Tam ceny mieszkań oscylują w granicach 11 tysięcy za metr kwadratowy. Najtańszą dzielnicą w całym Krakowie Swoszowice położone w południowej części miasta obok autostrady A4. Za metr kwadratowy naszego wymarzonego lokum trzeba zapłacić 7 tysięcy zł. Kupujesz mieszkanie w danej dzielnicy. Zorientuj się, jakie biura nieruchomości działają na jej terenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj