Jak pomóc psu w zaadaptowaniu się do nowego miejsca?

Pierwsze dni psa w nowym mieszkaniu mogą być trudne, dlatego warto dobrze się do nich przygotować. Musimy zakupić nie tylko dobrej jakości karmę czy odpowiednie miski – nie możemy też zapomnieć o zabawkach oraz legowisku dla psa. Wbrew pozorom musi ono spełniać pewne standardy, tak aby pupil poczuł się w naszym domu bezpiecznie. Dlaczego kwestia odpowiedniego legowiska dla psa jest tak istotna?

Miejsce tylko dla pupila

Każdy z nas lubi mieć w domu miejsce, w którym może chwilę odpocząć bądź się zdrzemnąć. Dla większości jest to własne łóżko, lecz niektórzy najlepiej relaksują się w fotelach bądź miękkich pufach. Psy maja podobnie – potrzebują miejsca, w którym będą mogły przebywać same ze sobą i nic nie zakłóci ich spokoju. Dlatego też warto zaopatrzyć się w odpowiednie legowiska dla psa, i to już na pierwszy dzień pobytu w nowym domu. Dzięki niemu pies poczuje, że ma w mieszkaniu swoje miejsce. Pupil jeszcze nas nie zna, dlatego może być nieco nieśmiały i niepewny – wiele zależy tutaj od rasy. Lepiej jednak poczuje się w momencie, gdy będzie mógł odpocząć w specjalnie dla niego przygotowanym legowisku. Warto o nie zadbać zwłaszcza w przypadku, gdy w domu mieszkają również inne psy bądź koty. W takim przypadku musimy dodatkowo pilnować, aby legowiska dla psa nie stały się przedmiotem zainteresowania pozostałych lokatorów. Pilnujmy również, aby nie wchodziły do nich dzieci. Miejsce tylko dla psa z pewnością ułatwi mu adaptację w nowym mieszkaniu.

Jakie legowisko dla psa wybrać?

Psy z natury nie są za bardzo wymagające, dlatego zadowolą się zwyczajnym, miękkim posłaniem. Niemniej jednak musimy pamiętać, aby legowiska dla psa były dostosowane do wielkości konkretnej rasy. Jeśli dotąd nie mieliśmy w domu zwierzęcia, nie mamy żadnego porównania, lecz możemy posiłkować się informacjami, jakie znajdziemy w sieci. Oczywistym jest, że duży pies nie wyśpi się na zbyt małym posłaniu. Przygotowanie dużego legowiska dla psa w przypadku pupila o niewielkich rozmiarach nie jest tak szkodliwe, jednak może zabierać sporo cennego miejsca w mieszkaniu. Wybór konkretnego legowiska dla psa zależy w dużej mierze od budżetu, jakim dysponujemy. Najprostsze modele kupimy już za około 100 zł, jednak znajdziemy również nieco droższe. Pamiętajmy jednak, aby nie oszczędzać zanadto na wygodnym posłaniu, gdyż posłuży ono naszemu pupilowi przez wiele lat. Tymczasem w pierwszych dniach wygodne miejsce tylko dla siebie pozwoli mu lepiej zaadaptować się i przystosować do nowych warunków mieszkalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj