Jak działa okap blatowy?

Okap blatowy jest jednym z najnowocześniejszych sprzętów, mających za zadanie pochłaniać nieprzyjemne zapachy, które wydzielają się w trakcie gotowania. Urządzenie powstało relatywnie niedawno, jednak w szybkim tempie zyskało wielu miłośników. Dowiedz się, jak działa okap blatowy oraz gdzie kupić tego rodzaju sprzęt.

Okap blatowy – jak działa?

Okap blatowy montowany jest tuż przy płycie grzewczej lub w niektórych przypadkach jest zintegrowany bezpośrednio z nią. Wyróżnia się więc dwa sposoby montażu sprzętu:

  • okap zintegrowany z płytą – tworzy jedną całość z kuchenką, dlatego jest niemal niewidoczny,
  • okap wysuwany z blatu – na co dzień jest ukryty w blacie kuchennym, wysuwa się tylko w razie takiej potrzeby.

Oba modele należą do jednych z najbardziej nowoczesnych urządzeń AGD. Świetnie sprawdzą się dla miłośników innowacyjnych rozwiązań, ceniących sobie wysoką jakość i oryginalną technologię, która usprawnia funkcjonowanie w kuchni.

Czym wyróżniają się okapy blatowe?

Nic dziwnego, że okapy blatowe stały się bardzo popularne na przestrzeni lat. Mają one bowiem sporo zalet, dzięki którym urządzenia wyróżniają się na tle innych modeli.

Funkcjonalność

Okapy blatowe, zarówno te, które montowane są wraz z płytą grzewczą, jak i te wysuwane z blatu, cechują się wyjątkową funkcjonalnością. Ze względu na to, iż urządzenia znajdują się zaraz przy miejscu, w którym przygotowywane są posiłki, działają bardzo szybko i wydajnie. Dzięki temu opary są pochłaniane zaraz po ich wydostaniu się na powietrze. To sprawia, że nieprzyjemny zapach nie zdąży przemieścić się do pozostałych części pomieszczenia.

Wygoda

Okapy kuchenne blatowe montowane są w możliwie najbardziej ergonomiczny sposób. Dzięki temu sprzęt dostosowuje się do indywidualnego sposobu funkcjonowania domowników. Urządzenia mają dużą moc, jednocześnie pracują bardzo cicho, zapewniając komfort w trakcie przygotowywania potraw. Sprzęt zazwyczaj jest projektowany, tak aby posiadał specjalne otwory, odprowadzające rozlane płyny. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej zwiększa wygodę funkcjonowania w kuchni.

Atrakcyjny wystrój

Minimalistyczny design okapów kuchennych blatowych sprawia, że nadają one “czystego”, eleganckiego wyglądu w kuchni. Modele pozostają dyskretne, nawet w trakcie pracy. Idealnie sprawdzą się dla osób, które cenią sobie minimalizm i subtelność w kuchni.

Okapy blatowe – gdzie kupić?

Decydując się na tak ważny sprzęt kuchenny, jakim jest okap kuchenny, należy zwrócić uwagę na jego jakość wykonania. Dobrze jest wybierać producentów, którzy stawiają nie tylko na elegancki wygląd produktów, ale jednocześnie przykładają sporo uwagi do każdego detalu. Wyjątkowe urządzenia można znaleźć w sklepie Ciarko Design. Priorytetem marki jest jakość połączona jednocześnie z doskonałą prezencją sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here