Drukarki do domu, a urządzenie poleasingowe - czy warto?

Wybór odpowiedniej drukarki domowej może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób niezaznajomionych z tym tematem. Ostateczny zakup powinien być dobrze przemyślany, biorąc pod uwagę także, co planujemy drukować. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupu i o czym trzeba pamiętać?

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Pierwszym z najważniejszych aspektów, który należy rozważyć podczas wyboru drukarki jest jej rodzaj. Do dyspozycji mamy drukarki laserowe oraz atramentowe. Zarówno jedne, jak i drugie mają szereg zalet oraz kilka wad. Które z nich spisze się lepiej w ogólnym rozrachunku?

Tutaj szczególnie ciekawym rozwiązaniem może być decyzja o zakupie urządzenia wielofunkcyjnego, które dzięki swojej uniwersalności będzie idealnym wyborem w gospodarstwach domowych. Wielofunkcyjny sprzęt sprawdzi się przede wszystkim podczas drukowania, kopiowania czy skanowania dokumentów. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także wysoka jakość kolorowego druku, co jest przydatne w wielu sytuacjach.

Drukarki atramentowe to niezbyt dobre rozwiązanie dla gospodarstw domowych, szczególnie gdy sprzęt jest wykorzystywany sporadycznie. Tusz atramentowy ma tendencję do wysychania. Ponadto wyższe są także koszty eksploatacji oraz wolne drukowanie.

Z kolei drukarki laserowe są droższe w zakupie, jednak ich tania eksploatacja, szybkość oraz jakość druku z nawiązką to rekompensują. W przypadku modeli laserowych nie trzeba martwić się o wysychający tusz.

Cena i urządzenia poleasingowe

Dla wielu osób istotnym elementem będzie z pewnością cena zakupu urządzenia. Wbrew pozorom tańsza drukarka nie będzie oznaczać mniejszych kosztów. Cena samej drukarki to jedynie niewielki fragment łącznych kosztów. Doliczyć należy także eksploatacje sprzętu, wliczając m.in. cenę tonerów czy tuszy.

Jeśli planujemy już zaoszczędzić na samym zakupie, warto zdecydować się na drukarki poleasingowe. Modele te charakteryzują się przede wszystkim niską ceną oraz wysoką jakością. To świetne rozwiązanie alternatywne dla osób, które poszukują praktycznie nowego sprzętu w rozsądnej cenie.

W przypadku drukarek poleasingowych możemy dostać sprzęt o wysokich parametrach technicznych nie wydając na to dużych kwot. Pamiętać należy, że drukarki poleasingowe stanowią dla firm formę inwestycji, stąd też użytkowane są przeważnie przez 2-3 lata. Po tym czasie, urządzenie wystawiane jest na sprzedaż w bardzo atrakcyjnej cenie. To świetny sposób, by zdobyć sprzęt wysokiej jakości w niskiej, konkurencyjnej cenie, również osobom o ograniczonych zasobach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj