Czyste stanowisko pracy

Każdy porządny warsztat pracy, powinien być wyposażony w odpowiedni asortyment służący do utrzymania na nim czystości. Oprócz chemicznych środków czystości należy zaopatrzyć pracownika w różnego rodzaju czyściwa.

Czyściwa na stanowisku pracy

Czyściwa papierowe – czyściwa przemysłowe, szmaty, zdzieraki, szczotki, zmiotki, szufelki i inne tego typu akcesoria. Czyste stanowisko pracy to nie tylko powód do dumy z estetyki. Zadbane miejsce pracy sprzyja utrzymaniu dobrego tempa wykonywanego zlecenia oraz potencjalnie nie jest terenem występowania wypadków. Behapowiec mógłby wygłosić na ten temat obszerny elaborat.

Czyściwa przemysłowe

Czyściwa przemysłowe dzielą się na wielokrotnego użytku i jednorazowe. Obie te grupy mają swoje niewątpliwe zalety. Czyściwa wielokrotnego użytku, po chemicznym oczyszczeniu mogą być dalej wykorzystane, aż do fizycznego zużycia. Powinny jednak być odpowiednio składowane i dostarczane do miejsca, gdzie zajmą się nimi specjalne służby. Natomiast jednorazowe czyściwa papierowe, po wykorzystaniu wędrują do przygotowanych pojemników, by później je utylizować.

Jak zachować czystość na stanowisku pracy?

Naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego ile możemy zawdzięczać czystości na stanowisku pracy. Zwiększona wydajność nawet do pięćdziesięciu procent, estetyka wykonywanych detali, sprawność wykonywanych ruchów, przejrzystość, to tylko niektóre aspekty tego zagadnienia. Ponadto zanieczyszczony warsztat pracy nie sprzyja utrzymaniu w czystości odzieży roboczej. Brudna, postrzępiona odzież nie świadczy pozytywnie o jej właścicielu oraz może być przyczyną wypadku przy pracy. Czyściwa przemysłowe służą również do utrzymania czystości na terenie całego zakładu pracy. Przejścia pomiędzy stanowiskami pracy, jak i ciągi komunikacyjne powinny być utrzymane w jak najlepszej czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj