Czy warto postawić na szkło w swoich wnętrzach?

Szkło to uniwersalny, wszechstronny materiał, który idealnie sprawdza się w ostatnim czasie jako element wykończenia wnętrz. Projektanci wnętrz prześcigają się nawet w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań z wykorzystaniem szkła. Na co warto postawić, a czego najlepiej unikać? Poniżej kilka sprawdzonych wskazówek.

Szkło we wnętrzach tradycyjnych

Czy szkło sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych na styl klasyczny? Zdecydowanie tak. Warto w takim miejscu postawić na jeden, ale mocno widoczny element, który doskonale będzie współgrał z bardzo klimatyczną, przytulną przestrzenią. Piękne, duże lustro w stylowej ramie, stół wykonany z grubego szkła lub płytki szklane w kuchni to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Szkło w nowoczesnych przestrzeniach

Szkło idealnie sprawdza się w nowatorskich wnętrzach. Fani stylu loftowego, nowojorskiego, czy skandynawskiego znajdują dla niego sporo rozmaitych zastosować. Zarówno w małych, jak i bardzo dużych mieszkaniach można postawić na szklane drzwi, które idealnie powiększą optycznie i rozjaśnią przestrzeń. W wielu nowoczesnych domach właściciele zastosowali także ścianki działowe ze szkła. Wybierając to mleczne lub bogato zdobione różnorodną grafiką, można mięć pewność, iż miejsce to stanie się niepowtarzalne.

Szkło w biurach

Konstrukcje szklane sprawdzają się także w miejscach publicznych. Od dawna duże, szklane elementy widoczne są w urzędach, instytucjach, w kawiarniach, hotelach oraz w restauracjach. Szkło idealnie odbija światło, więc pomieszczenia pozbawione dużych okien są po prostu jaśniejsze. Ponadto jest to materiał elegancki i solidny, który na pewno posłuży użytkownikom przez długi okres.

Szkło na zewnątrz

Nieraz dobry szklarz wykonuje zabudowy tarasów i balkonów, altanki szklane, a nawet zadaszenia z mocnego, trwałego i ozdobnego szkła. Hurtownia szkła dzięki bogatemu asortymentowi pozwala klientom tworzyć również na zewnątrz sprawdzone konstrukcje szklane, które wraz z nowoczesnym wnętrzem tworzą spójną, harmonijną całość. Warto postawić jednak na hurtownie, w których jest nie tylko duży wybór różnorodnego szkła bardzo dobrej jakości, ale również dobrze wybrać miejsce, gdzie można liczyć na fachową pomoc sprzedawców.

Osoby, które jeszcze się zastanawiają, czy w swoich wnętrzach powinny zastosować elementy szklane, powinni wiedzieć, że szkło doskonale współgra z innymi materiałami (np.: z drewnem, cegłą i betonem). Nawet gdy za kilka lat zapragnie się w domu zrobić gruntowny remont, można mieć pewność, że znajdujące się tam elementy szklane na pewno będą pasować do nowego wystroju. Szkło bowiem nigdy nie wychodzi z mody.

Hurtownia szkła Wrocław
ul. Wiśniowa 8
55-040 Bielany Wrocławskie
[email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj