Czarne żyrandole - w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Wybór odpowiedniego żyrandola ma duże znaczenie w kontekście wystroju danego pomieszczenia. Czarny jest uniwersalnym kolorem, który sprawdzi się w przypadku większości wystrojów i stylów. Do jakich stylów będzie pasował? Na co zwrócić uwagę przy wyborze żyrandola? Odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Do jakich stylów pasują czarne żyrandole?

Bardzo często czarne lampy spotkać możemy w loftowych wnętrzach. Styl industrialny charakteryzuje się dużą ilością lamp. Na ogół mają one duże rozmiary oraz nietypowe kształty. Mogą być to metalowe modele w drucianych oprawach lub duże, ozdobione abażurem klosze. Dużą popularnością cieszą się czarne żyrandole typu pająk ze zwisającymi kablami.

Żyrandole w tym kolorze odnaleźć możemy również w klasycznych wnętrzach. W tym przypadku najczęściej umieszczane są one w centralnym punkcie pomieszczenia. Ich rozmiar uzależniony jest jednak od wielkości wnętrza. W tego typu aranżacji często spotkać możemy plafony, ażurowe żyrandole lub asymetryczne stylizowane lampy.

Czarne żyrandole odnajdą się również w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się on minimalizmem i prostotą. Skandynawskie wnętrza na ogół wypełnione są bielą, ale to właśnie dlatego czarne elementy tak dobrze się tam wpasowują. Niektóre modele skandynawskie łączą w sobie czerń i biel, a inne są całkowicie czarne. Często występują one w różnych symetrycznych wzorach.

Czym kierować się przy wyborze żyrandola?

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze żyrandola jest ilość źródeł światła. Powinna być ona uzależniona od tego czy zależy nam na oświetleniu konkretnego punktu, czy może całego pomieszczenia. W pierwszym przypadku warto postawić na modele z jednym źródłem światła. Jeżeli naszym celem jest oświetlenie całego wnętrza to świetnie sprawdzi się żyrandol z większą ilością świateł.

Duże znaczenie ma również materiał i struktura klosza. Jest to ważne w kontekście wytrzymałości elementu, a także jego czyszczenia. Zdecydowanie najtrudniejsze do wyczyszczenia są te stworzone z tkanin. O wiele prostsze zadanie mamy, gdy żyrandol skonstruowany jest z tworzyw sztucznych i metalu. W tym przypadku czyszczenie powinno przebiegać dosyć prosto.

Przy zakupie żyrandola należy zwrócić pilną uwagę na jego wielkość. Dużych wielkości żyrandole lub lampy nie sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń. Zmniejszą je optycznie. Na takie modele możemy sobie pozwolić, gdy pomieszczenie jest naprawdę duże. Im mniejsze pomieszczenie, tym mniejsza wersja żyrandola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj